Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu, torbiel jajnika i nadżerka szyjki macicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
mój problem zaczął się rok temu kiedy zaczęłam się odchudzać.. wtedy okres po raz pierwszy spóźnił mi się 19 dni. Od tego czasu moje cykle są bardzo nieregularne (2 tyg opóźnienia minimum). Lecz kiedy okres spóźniał się ponad miesiąc, w obawie ciąży udałam się do ginekologa. Na szczęście był to torbiel na lewym jajniku, dostałam tabletki na wywołanie Duphaston po czym dostałam miesiączkę. Pani dr wykryła u mnie nadżerkę. Zrobiłam cytologię, z której wyszła III gr, komórki Asc-us i musiałam mieć robione wycinki. Mam przewlekły stan zapalny, podejrzenie HPV, ale dokładne badanie na to zrobię po wyleczeniu nadżerki, oraz małe polipy, bez dysplazji. Trzy tygodnie temu miałam pierwszy zabieg na nadżerkę kwasem Solcogyn. Na dzień dzisiejszy okresu nie mam już prawie miesiąc.. Uprawiam sex z moim chłopakiem, ale jest on zawsze z zabezpieczeniem, czasami jest to kilka ruchów (max 10sekund), ale potem od razu zakłada prezerwatywę. Nawet w niej nigdy nie robimy do końca, wyciąga przed wytryskiem. Jednak boje się, że mam jakieś poważne zaburzenia hormonalne bądź nie wiem. W dodatku boli mnie prawa pierś gdy naciskam, a dokładnie sutek, ale tylko ta. Czy to wina hormonów? Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
nie napisała jak dawno była rozpoznana torbiel jajnika. Może potrzebna jest weryfikacja rozpoznania badaniem hist-pat. Rodzajów torbieli jajnika jest bardzo duża, od zwykłych surowiczych, po czekoladowe, a nawet będące nowotworami złośliwymi. Niekiedy jajnik torbielowaty staje się nieczynny. lekarz musi zadecydwać o zleceniu badań hormonalnych (FSH, LH, prolaktyny, gestagenów i estrogenów)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...