Skocz do zawartości
Forum

Zanik okresu i nieskuteczna terapia


Gość loolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
piszę ,aby zasięgnąć Waszej porady,opinie otóż od 4 miesięcy nie mam okresu opiszę całą sytuację w skrócie.
Mam 18 lat w maju nie dostałam okresu ,ale byłam świadoma ,że to z powodu stresy gdyż przeżyłam trudne chwile.Poszłam do lekarza rodzinnego na podstawowe badania wszystko ładnie.Powiedziała ,że jeśli to przez stres to mam poczekać miesiąc jeśli się nie pojawi udać sie do ginekologa.Tak zrobiłam (poszłam do pani ginekolog ,którą poleciła mi ona sama do, której tak samo chodzi).U ginekologa zaznaczyłam ,że to może od stresu okazało się ,że wszystko gra i powiedziała ,że na pewno to przez stres.Nie wspomniała o badaniu hormonów tylko od razu przepisała mi duphaston.Później gdyby się nie pojawiła miesiączka brać estofem.
Nie powiedziała jak mam brać skoro nie było okresu od 2 miesięcy a okres zawsze miałam w miarę nieregularny brałam do od razu po wizycie u gina.Okres i tak się nie pojawił.Duphaston okropnie na mnie działał brałam go 2 razy dziennie.Nadszarpnął mi nerwy , osłabienie, wypadanie włosów koszmar nieraz aż mnie trzęsło pomyślała, że to może zbliża mi się nerwica :P brałam wraz z nim magnez.Po odstawieniu i poo 2 tygodniach oczekiwania objawy ustąpiły.Przyszedł czas na estrofem nie zauważyłam jakiś strasznych skutków ubocznych. Po 12 tab musiałam dołączyć duphaston i moja,, nerwica '' powróciła :c.Już po zniknięciu okresu źle się czułam byłam osłabiona,towarzyszyły mi zawroty głowy ,ale myśle ,że to normalne pierwszy raz zanikł mi tak okres lecz po duphastonie wysiadam.Na szczęście zostało 5 dni dobrania duphastonu(znowu 2 razy dziennie)wraz z estrof. I tak się zastanawiam czy ja robię dobrze wgl. zażywając te hormony. Czy ginekolog dobrze zrobiła przepisując mi je bez badań ,ale w sumie to dobra ginekolog poleciła mi ją moja lekarka rodzinna.Co robić ? zakończyć kuracje i czekać na okres a jeśli się nie pojawi ? co dalej :( moja ja sobie jeszcze bardziej zaszkodziłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...