Skocz do zawartości
Forum

Brązowe upławy zamiast miesiączki


Gość aanniiaa56

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aanniiaa56

Witam serdecznie, Prawie nigdy nie miałam problemu z miesiączką. Zawsze mogłam jej wystąpienie wyliczyć co do dnia. NIestety w ostatnim czasie tak nie jest. Ostatnią miesiączkę miałam 11 listopada , kolejna powinna wystąpić 15 grudnia.. byłam pewna, że jej nie będzie- 12 dni przed zawsze bolą mnie piersi- tego symptomu nie zauważyłam wcześniej. 19 grudnia wyczuwam lekki ból piersi (zawsze zwiastujący miesiączkę) a 20 grudnia zaczęły pojawiać się niewielkie brązowe upławy (zawsze występowały przez jeden dzień po miesiączce), nigdy przed. Wspomnę, że bywały u mnie (ok. 2 lata temu) zaniki miesiączki nawet na 2 miesiące. Później wszystko wracało do normy. Rok temu robiłam cytologię i wynik był bardzo dobry. Nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych; w ostatnim czasie żadnych antybiotyków. Nie przypominam sobie, żeby stres w przeszłości miał coś wspólnego z moim cyklem. Mam 21 lat i stałego partnera- współżyjemy żadko (jeśli dobrze pamiętam, ostatnim razem było to miesiąc temu ze względu na dzielacą nas odległość), zabezpieczamy się. Nie sądze, żeby to była ciąża (nie wykluczam jej- choć to bardzo mało prawdopodobne). Cykl czasem mi się wydłużał ale później kilka razy z rzędu wszystko działało jak w zegarku. Wyliczyłam, że 31 jest szansa, że miesiączka wystąpi (sugerując się bólem piersi), jeśli nie wystąpi, udam się do lekarza. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza

witam.
pół roku temu urodziłam synka. po porodzie miałam już 2 razy okres, a potem zanikł i nie mam go już ponad miesiąc. współżyję ze swoim partnerem ale dwukrotnie robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. czasem czuję ból brzucha jak przed samym okresem, ale on nie nadchodzi. mam też brązowe upławy. jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza

Olga1989
witam.
pół roku temu urodziłam synka. po porodzie miałam już 2 razy okres, a potem zanikł i nie mam go już ponad miesiąc. współżyję ze swoim partnerem ale dwukrotnie robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. czasem czuję ból brzucha jak przed samym okresem, ale on nie nadchodzi. mam też brązowe upławy. jaka może być przyczyna?

Witam!
Brak miesiączki oraz występowanie brązowej wydzieliny z pochwy, po wykluczeniu ciąży, najczęściej jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który po ustaleniu przyczyny braku miesiączki wdroży odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...