Skocz do zawartości
Forum

Concor Cor a tabletki antykoncepcyjne


Gość Błagam Was o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Błagam Was o pomoc.

Witam. Moja sytuacja wygląda tak: Biorę HARMONET jednak z powodu częstoskurczy nadkomorowych (dodam, że ciśnienie mam książkowe) zaczęłam jeść CONCOR COR 1,25 (beta-bloker) od miesiąca. NIE WIEDZIAŁAM, ŻE LEK TEN OBNIŻA DZIAŁANIE TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH-a bynajmniej tak twierdzi mój ginekolog- mógłby to ktoś potwierdzić? Bo chodzi o to, że mój narzeczony wrócił z zagranicy i współżyliśmy do końca bez dodatkowego zabezpieczenia (nie miałam pojęcia o tej interakcji ;((( ). Dzisiaj udało mi się zdobyć receptę na antykoncepcję ,,72h po", więc po 8 i pół godzinach od feralnego stosunku ją zarzyłam, następnie po 2h wzięłam CONCOR COR 1,25, a po kolejnych dwóch normalnie HARMONET (5-tą tabletkę). Proszę o Wasze opinie i odpowiedzi, czy ta tabletka ,,po" zadziała mimo brania CONCORU? Jakie jest ryzyko ciąży w moim wypadku??
BŁAGAM, pomóżcie, bo odchodzę od zmysłów ;((( Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

powiem tak zafundowałaś sobie taką dawkę hormonów że nie podejrzewam żebyś zaszła w ciążę.
Skoro lekarz ginekolog mówi że on obniża skuteczność talbetek to on chyba ma większą wiedzę niż my? Po za tym możesz to sprawdzić na ulotce leku, tam powinno to pisac

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale w ulotce nic nie jest napisane.. ;((( Ani jednej, ani drugiej.. :/:/;/ Temu lekarzowi raczej nie ufam, nie ma dobrych opinii, ale że u nas nie ma innego ginekologa to nie mam wyboru.. :((( Może ma ktoś jeszcze jakąś wiedzę na ten temat, bo jestem zielona ;((( Czy ten CONCOR mógł obniżyć działanie ESCAPELLE?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

nawet jeśli by obniżył to dawka hormonów jaką przyjęłaś ( escapelle + tabletka anty) powinna Cię zabezpieczyć. Ewentualnie możesz przedzwonić do producenta Harmonetu i tam prosić o pinię na temat takiej interakcji

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...