Skocz do zawartości
Forum

Badanie USG a wykluczenie ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Dziś mija 5 tygodni od ostatniej miesiączki ,a cykle mam co 24,25 dni regularne . Dwa testy robione tydzień temu wyszły negatywnie byłam u lekarza ,który stwierdził rozpulchnienie macicy i podejrzenie ciąży . Dostałam skierowanie na usg dopochwowe ,zrobiono mi je w 3 minuty .Na wyniku nie było ciąży ,a endometrium 7mm .Nie wiem jak tak szybko można wszystko obejrzeć,ale może można .Wszystko było by dobrze jakby nie to ,że się źle czuję ,mam pobolewania podbrzusza ,mdłości jak przy wcześniejszych ciążach a miałam już 3 w tym 2 donoszone .Jestem strasznie skołowana ,a wizytę mam kolejną za 2 tygodnie .Mam pytanie ,czy będąc 4,5 tygodniowej ciąży ,lekarz robiący usg może jej nie zauważyć ? Stresuję się tym bo nie myślę o kolejnym dziecku ,ale jak by było to chciałabym już wiedzieć ,ale przecież usg jest najlepszą metodą na wykrycie ciąży ,to dla czego mam te wątpliwości i badania mnie nie przekonują .Bardzo dziękuję za rady .

Odnośnik do komentarza

No ja niby byłam w 6 tyg ciąży (licząc od ostatniej miesiączki) jak poszłam 1 raz na usg i tylko 3 mm pęcherzyk było widać. 2 tygodnie później już był zarodek i usg wykazało 6 tydzień dopiero. Może u Ciebie też tak jest. Owulacja się przesunęła i później doszło do zapłodnienia.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Ja jak była w 6 tygodniu z wcześniejszymi ciążami to tez był pęcherzyk ,ale był ,a tu nic nie było widać i to mnie martwi ,bo nie wiem czy mój organizm robi mi figle czy byłam na usg za wcześnie ,ale tak czy inaczej test ciążowy powinien coś pokazać ,a tu w 4 tygodniu od miesiączki nic . Zastanawiam się nad badaniem z krwi ,ale nie wiem czy warto ,bo to są zawsze koszta .

Odnośnik do komentarza

Co chodzi o testy to na dwoje babka wróżyła. Mi od razu pokazały ciążę mimo, że usg nic nie pokazało. Ale mojej koleżance lekarz potwierdził ciążę a testy cały czas wychodziły negatywne.
Ja 2 miesiące przed ciążą też miała wstrzymanie miesiączki, ale lekarz od razu wykluczył ciążę, z resztą testy płytkowe były negatywne no i test z krwi.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...