Skocz do zawartości
Forum

Mlekotok i plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne, od jakiegoś czasu miałam plamienia, w ostatnim czasie trwały one 2 tygodnie, później dostałam okresu- normalnie w 7-dniowej przerwie. W tym czasie zgłosiłam się do lekarza jednak oczekiwanie na wizytę trwało 2-3 tygodnie. Nie przerwałam brania tabletek przez ten czas. Równocześnie zauważyłam że piersi są nieco powiększone, po naciśnięciu wypływał z nich mleczno-biały płyn- trwało to tydzień. Zrobiłam badania prolaktyny (38,8) i bhcg (<0,1) z tymi badaniami zgłosiłam się już na wizytę. Jednak mlekotok ustał a piersi są normalnego rozmiaru. Ze względu na plamienia zostały mi zmienione tabletki z atywi na rigevidon. I choć wyciek z piersi się skończył nadal nie jestem spokojna, dodam że w ostatnim czasie bardzo stresowałam się egzaminami i paranoją związaną z ciążą (po plamieniach byłam załamana), oraz bardzo często bolała mnie głowa (choć może to być efektem nałożenia się wielu czynników jak np. przemeczenie nauka czy brak snu). I wiem że takie objawy mogą być wskazaniem do odstawienia tabletek, jednak czy to konieczne? jestem z charakteru paranoiczką i bez tabletek z moim zdrowiem psychicznym będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...