Skocz do zawartości
Forum

Zbyt krótka przerwa między blistrami a nowe opakowanie tabletek


Gość Kaja 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapomnialam wziąść 21 tabletki. 20 tabletkę wzięłam w czwartek 2.12, dzis w niedziele 5 grudnia dostałam okres i zaczęłam nowe opakowanie ( mając tylko 2 dni przerwy, bo w 3 dniu juz wziełam ja) , czy moge wziąść teraz tez 20 tabletek zeby zachowac dzien w ktorym zawsze brałam je? tj. zazywac je do 24.12. potem normalnie jak zawsze przerwe zrobic zeby w 27.12 znow dostac okresu i zazyc po 7 dniowej przerwie tj. 1 stycznia 2011 r. w sobote jak zawsze brałam w tym dniu kolejne juz opakowanie? czy okres mi zaniknie teraz jak zaczełam brac to drugie opakowanie? i czy lepiej sie przez ten miesiąc jeszcze dodatkowo zabezpieczyc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli wprowadzasz jakiekolwiek zmiany w systemie zażywania tabletek (pominięcie, przyspieszenie itd) to wiąże się to z rozregulowaniem cyklu. Dodatkowo, pominięcie zawsze wiąże się z mniejszą ochroną antykoncepcyjną. Szybsze rozpoczęcie drugiego opakowania spowoduje zmiany w terminie miesiączki. Raczej nie masz szans, żeby teraz zachować dawny cykl, bo może się udać, może nie, już teraz nie ma reguły. Na Twoim miejscu brałabym normalnie teraz tabletki i robiła przerwy jak w ulotce. Nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza

Pominięcie ostatniej tabletki nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń hormonalnych. Jeżeli zależy Pani na pozostawieniu tego samego dnia rozpoczynania nowych opakowań, to może Pani postąpić wg przedstawionego planu. Po tym cyklu powinna Pani jednak wrócić do ustalonego przez producenta schematu przyjmowania tabletek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...