Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia i plan odchudzania


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Od jakiegoś tygodnia odchudzam się. Staram się zdrowo się odżywiać - niestety, nie przychodzi to łatwo, ale powoli staram się zastępować np. chleb biały tym ciemnym, bądź waflami ryżowymi. Staram się też ćwiczyć. Ale moje pytanie brzmi: ile należy ćwiczyć i jak żeby rzeczywiście schudnąć? Tzn. co spala więcej kalorii: takie ćwiczenia typowo cardio (u mnie: rower, bieganie, skakanka), czy jakieś ćwiczenia odchudzające np. na brzuch, uda, pośladki? Ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć i jaka pora jest najlepsza? Proszę też o małą pomoc w ustaleniu jakiegoś planu treningowego, jak mogę ćwiczyć (ważę 64 kg przy 165 cm). Chciałabym zrzucić ok. 5-6 kg.
I jeszcze jedna kwestia - również jak autor jednego z postów poniżej często kończę lekcje dość późno, no i moje posiłki są strasznie nieregularne. Chciałabym robić sobie do szkoły jakieś zdrowe jedzenie, tylko nie wiem, co to może być oprócz kanapki? :)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Elphaby

Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu na siłowni i jest ok. Na zgubienie tkanki tłuszczowej polecam ćwiczenia kardio, szybciej na nich tracisz kg. Te ćwiczenia na uda, brzuch i nie wiem co jeszcze możesz potem dobrać, aby ładnie modelować mięśnie.
Jeśli chodzi o jedzonko do szkoły to możesz robić sałatkę z oliwą ( nie polecam majonezu czy jogurtu bo bez lodówki mogą się popsuć), jogurty, kefiry czy maślanki ( ja robiłam tak, że w woreczku takim strunowym nosiłam musli albo płatki owsiane i wsypywałam do jogurtu) owoce wszelakiego rodzaju....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...