Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia dla 15-latka z niedowagą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prawię 15 lat przy obecnym wzroście ok. 189cm. i wadzę 56-kg. Moje BMI(15,67 norma 17-21 dla mojego wieku) wskazuje że mam niedowagę, choć doskonale sam o tym wiem gdy patrzę w lustro i widzę kości.
Jaka waga powinna być odpowiadnia do mojego wzrostu i wieku? Co za tym idzię jaka powinna być moja dieta ,ile powinnem spożywać dziennie kalori. Zdaję sobię sprawę że powinnem ograniczyć napoje gazowane(cole i tym podobne odstawiłem całkowicie, staram pić wodę niegazowaną i soki np. Pysio) i słodycze, ale w jakiem skali? Nie spożywam posiłków regularnie, jem gdy jestem głodny i to jak sadzę mój problem. Chciałbym wiedzieć jaką powinnem obrać dietę jakie produkty spożywać, a jakie omijać. Czy regularne posiłki są konieczne?
Nie jestem zbyt umięśniony,(mam mocno widoczne rozstępy na plecach od wzrostu). Mam chude ręce i ogólnie ciało co jest często powodem naśmiewania się ze mnie. Od niedawna staram wyrobić biceps. Macham hantlem (marne 2-kg takie jedynie gdzieś w domowych gratach znalazłem) po 15 razy na rekę i zmiana(chce kupić hantle ale jakie 5,10,15-kg?) Jako dziwny nastolatek nie przepadam za grą w piłkę nożna czy siatkówkę. Chciałbym grać w futbol amerykański, ale moja waga i umieśnienie(ogółem siła) mają dużo od życzenia.
Jakie mogę w domowym zaciszu wykonywać ćwiczenia by wyrobić rzeźbę ciała(jedynym sprzętem jaki mogę dysponować są hantkle i drożek do podciagania). Jakie ćwiczenia i ile serii na daną partię ciała? Do tej pory w moim repertuarze są hantle,brzuszki,pomki/dość marnie bo pompek zrobię pięć ,a brzuszków 10. Czy rozgrzewka jest potrzebna przed zwykłym trenowaniem mieśni, jeżeli tak to jak powinna wyglądać? Co ile powinnem ćwiczyć codziennie czy co kilak dni, ile takie trening powinnien trwać(np.jeżeli mam 20 seii na biceps i wyrobię się w 15min. ,a powinno to trwać 25 to powinnem to powtarzać?) Czy między ćwiczenie rano lub wieczorem jest różnica?
Nie jestem zadowolony z wyglądu swojego ciała dlatego chce to zmienić. Zadałem dość dużo pytań, lecz właśnie to nurtuje moją głowę. Wiem że rezultaty nie będą widoczne na pstryknięcię palcem, ale lepiej powoli i ze zmianą na lesze niż wcale.
Serdeczne pozdrowienia, dzięki jeżeli wytrwałeś i przeczytałeś wszystko oraz jeżeli chcesz pomóc;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...