Skocz do zawartości
Forum

Surowy i kłótliwy ojciec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem na wstepie prosze o darowanie sobie glupich komentarzy i hejotw ^_^, sory rowniez za brak ortografi to z,c itp. ale pisze z telefonu.To tak,mj ojciec od paru lat ok.6 stal sie strasznie dziwnym czlowiekitem tzn. codziennie czepia sie czegos ,to jest nie do wytrzymania np : buty krzywo,ze za dlugo spie(do 9 w soboty...) ,albo robi glupie zakazy i kary bez powodu np. chce isc do babci ktora mieszka 4 pietra wyzej(mieszkam w bloku) to nie powod ? BO NIE ( zazwyczaju lubie tam wpasc wieczorem bo zawsze jakies slodycze tam sa :D ) i za nic mnie nie pusci.....albo mam haslo na komputer....wiem to jest upokarzajace przynajmniej dla mnie bo mam 17 lat a nie 10.Dodatkowo jak moge wejsc na komputer to tylko wieczorem ,a jak sobie (po 2 godzinach to musze wylaczyc) zagram to ze zaraz uzalezniony jestem....nastepnego dnia chce znow wejsc na komputer to nie moge :) powod ?: MUSISZ SOBIE ODPOCZAC ZA WCZORAj...nomralnie mnie niemoge bierze dodatkowo caly czas odlacza mi internet zebym na telefonie nie mial a np teraz jak pisze to mama wbila na laptopa bo cos tam robi i odrazu sie mnei czepia ze ooo wlaczylas internet i on odrazu gra mowi do matki...Dodatkowo w moim domu jest tak jak sie sprzeciwie jego decyzji to ODRAZU konczy sie ona zakazem/konsekfencja np. nagle z dnia na dzien mow ze rano przed szkola nie bede jesc mleczka z chrupkami tylko cos pozywnego i tlumacze mu ze rano nie ma czasu na to......i mowie ze niektorzy koledzy to nawet nic nei jedza to on mowi OK tylko jak bedziesz chory to masz isc do szkoly (twierdzi ze jak jestem chory to dlatego ze jem rano mleczko z chrupkami xdd-oczywiscie na cieplo).Jestem zalamany w weekendy kiedy odlacza mi neta jestem poprostu odciety od swiata i jak pisalem czepia sie mnie (i czasami matki) o doslownie glupoty...a sam jest bezwiny...ja tak dluzej normalnie nie wyrobie.Prosze o pomoc co mam robic bo czasami chce sobie krzywde zrobic ostatnio sobie juz reke pocielem ze zlosci ale wiem teraz ze to glupie bo tylko sobie krzywde robie(przynajmniej bede miec pamiatke po dziecinstwie) :(

Tutaj jeszcze pare informacji ktore moga sie przydac (z innego forum)

Czy jesteś zamknięty w sobie, izolujesz się od rodziny?
Nie
Czy chodzisz do szkoły i jak się uczysz?
Chodzę , średnia 3,7 Liceum Wojskowe
Czy interesujesz się rodzicami, czy im w czymś pomóc np. matce zrobić zakupy, ojcu umyć auto?
Pomagam bardzo myję auto z ojcem ,koszę działkę naprawdę dużo im pomagam.
Czy masz obowiązki w domu typu; sprzątanie pokoju, wyrzucanie śmieci?
Tak sprzątam swój pokój, siostry i odkurzam resztę domu i takie podstawowe czynności np. wyciąganie naczyń ze zmywarki czy wynosznie smieci. Ojciec czasami jeździ też po matce ^_^ i też np jak wyjechał na miesiąc zagranice to sie cieszyliśmy(co raczej normalne nie jest) ,a co do wychodzenia na pole to jest tak : jak nie chce wyjść to jest źle i awantura , a jak wyjde tak od ok.15-18 to już ŻE CO JA TO ROBIE DO NAUKI mam iśc a nie na poole..
normalnie chory ja nie wiem co mam robić i np . jest piątek wieczór na kompa wbić nie moge BO NIE i do nauki.....

Odnośnik do komentarza

no i wiesz, są jeszcze te fajne kamerki w telefonach komórkowych, możesz sobie coś zarejestrować bardzo BARDZO dyskretnie. Np. położyć gdzieś tylko włączony telefon. To dość ryzykowne ale warto mieć jakiś solidny argument...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem,Twój ojciec chce żebyś był już nie chłopakiem ale mężczyzną , który w razie co pomoże swojej młodszej siostrze i który będzie się nią interesować. Sam napisałeś że wszystko zaczeło się od tego że urodziła się Twoja siostra. Porozmawiaj jeszcze raz z rodzicami. I daj do zrozumienia, że ona nie jest Ci obojętna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...