Skocz do zawartości
Forum

Kompleks niższości przy koledze


Gość epitabu 69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość epitabu 69

jestem duży a mój kolega mały. Powinienem się cieszyć bo większy ma lepiej i jest bardziej szanowany w opinii publicznej ale w moim przypadku jest odwrotnie, mniejszy kolega zyskuje więcej sympatii bo jest szybszy i często się uśmiecha. To takie głupie ale bardzo irytuje mnie to, bo ludzie się śmieją że z taką dużą postawą jestem ignorowany a tamten mniejszy bardziej szanowany. Mamy obaj po 45 lat więc wcale nie jest mi do śmiechu. Pracujemy razem w jednej firmie i dobija mnie fakt ciągłej ignorancji przez np: klientów. Od czego to zależy ,że mój kolega ma milszą aparycję a ja jestem bardziej poważniejszy? Czy to jest decydujące w relacjach ludzkich ? Czy sam wygląd i uśmiech może zadecydować o awansie lub porażce? Proszę o rady czy Macie podobne problemy chociażby w pracy i prywatnie też, np: jak idziemy razem do knajpy i wszyscy się uśmiechają, że ten mały ma lepsze rwanie niż ten duży. Mam tego dość. Smutno mi z tego powodu. Dwaj Panowie, lat 45.

Odnośnik do komentarza
Gość dorosly facet

moja rada jest taka, bo z racji twojego wielu 45 lat, powinies być troszke mądrzejszy ale nie jesteś, wybacz mi sarkazm, bo tak jest .To ze jestes wysoki, a nie duży, naucz sie pisac jak człowiek, nie znaczy że masz miec kompleksy w stosunku do mniejszego kolegi. Kolaga próbujI nie zazdrość koledze że ma w pracy dużo klientów bo od tego jest premia i Ty też powinieneś wziąc się do roboty bo inni będą się na ciebie boczyć i beda mieć sporo racji. Duży wzrost powinien być zaletą a nie wadą. Pojmujesz coś?

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja 12

jeden i drugi nadaje się leczenia, przynajmniej dla mnie, jak można komuś zazdrościć małego wzrostu, i samemu być wysokiego? Wg mnie tamten nadrabia gestami i robi z siebie błazna, Ty też, bo jesteś mały charakterem ,i chyba to Cię denerwuje. Na stronie abczdrowie.pl są namiary na trenerów karier zawodowych psychologów, radze udać się tam i niech was obu nauczą, jak nie być małym w sukcesie i dużym w głupocie.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

To co jest ważne to człowiek, sposób bycia, wygląd także, ale jak nie idzie w parze z charakterem, to na wiele się nie zda. Obaj macie zupełnie inną witalność, kolega jest bardziej żywiołowy, a Ty spokojniejszy, onłatwiej łapie kontakt z ludźmi, Ty trudniej. Bywa że osoby niskiego wzrostu sporo pracy wkładają w to żeby mieć pozycję, stanowisko, poważanie, właśnie dlatego, aby podwyższyć się troche we własnych oczach, bo mogą mieć z tego powodu jakieś kompleksy, zwłaszcza mężczyźni. Ale Ty nie powinieneś na kolegę patrzeć w ten sposób, bo na starcie uważasz że ma być "gorszy" bo jest niższy. Jesteście zupełnie innymi ludźmi zarówno pod względem wyglądu jak i zachowania, sposobu bycia. pogódź sie z tym, albo pójdź na jakiś kurs, na którym nauczysz się odpowiednich zachowań i będzie Ci troche łatwiej przynajmniej w pracy, moźe będziesz efektywniejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...