Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Okulary do komputera


Gość Kamczatka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamczatka

no własnie chciałabym się czegoś dowiedzieć, bo jak tak chodziłam po optykach to cena jest wysoka bo za same szkła licża sobie od 120 zł w góre.. dlatego przed wydatkiem chciałabym się czegoś dowiedziec...

Odnośnik do komentarza

Bez wady raczej okularów nie warto nosić, bo tak się tylko dodatkowo wzrok obciąża i pogarsza. Ale jeśli czujesz dyskomfort korzystając z komputera to coś może być. Ja tak miałam i dr Hanarz z Okoakcent wykrył, że to kwestia astygmatyzmu. Dobrał okulary, nawet nie musiałam się jakoś długo do nich przyzwyczajać, widać zostały dobrze dobrane. teraz dyskomfortu nie odczuwam :) Znaczy wiesz, mówię jak u mnie było, bo tak naprawdę powodów dyskomfortu może być wiele, więc lepiej jak pójdziesz do zaufanego lekarza takiego jak dr Hanarz i dokładnie przebada ci wzrok i stwierdzi co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

Od komputera jak i od wielu innych rzeczy wzrok się pogarsza i psuje, to że teraz nie masz wady wzroku, to nie oznacza, że za rok czy dwa właśnie z powodu pracy przy komputerze nie pogorszy Ci się wzrok. Powinnaś zainwestować albo w okulary, albo w soczewki. Jeśli nie masz wady wzroku jeszcze to wystarczą okulary "zerówki". O dofinansowanie możesz ubiegać się od pracodawcy jeśli jesteś zatrudniona na umowę o pracę oczywiście.

_____

Odnośnik do komentarza

Mam obecnie takie okulary i sam osobiście widzę sporą róznice. Wcześniej bardzo bolały mnie oczy, obecnie praktycznie mnie nie bolą - staram dodatkowo robić sobie przerwy w pracy przy komputerze, bo takie nieustanne patrzenie się w ekran nie jest dobre U mnie często objawiało sie to bolami główy wieczorami. Jak kupiłem sobie okulary z powłoką antyrefleksyjną, jest o wiele lepiej.

Dodam, ze nosze zerówki bo nie mam wady wzroku ? Można takie okulary zamówić w sieci.

https://www.takeoff.pl/okulary-specjalistyczne-do-komputera/

Odnośnik do komentarza
Jeśli szukać okularów to tylko w sprawdzonych salonach. Ja w Krakowie mam swój ulubiony salon właśnie ten i powiem Wam ze nigdzie nie miałam takiego wyboru i do tego zawsze idealnie trafiają mi z wyborem oprawek.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...