Skocz do zawartości
Forum

Trudności w nauce i organizowaniu czasu


Gość Andy95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i jestem uczniem technikum .. Mam pewien problem :/ otóż chciałbym się uczyć lepiej , jestem słabym uczniem ledwo zdaję , mam problemy zdrowotne opuszczam sporo zajęć w szkole ... ale wracając do nauki nie jestem jakimś tumanem ... nigdy nie miałem poprawki. Przychodząc ze szkoły mam sporo czasu a nie umiem nim rozporządzać ... zamiast się uczyc - ciało , chcę umysł nie .. to siedzę na internecie przeglądając wydarzenia sportowe , wiadomości itd ..potrafi to trwać nawet 7 godzin jeżeli wracam o 14 00 po jakimś czasie przeważnie wieczorem 22 -22 30 dopiero biorę się za lekcję ..nie wiem czym to może być spowodowane ale od niedawna dosyć powazne problem zdrowotne ( serce ) i nie powiem ale stresuje się obecną sytuacją choć przedtem miałem podobnie tak z tą nauką .Nie wiem jak się z tym za bardzo uporać bo nawet jak bym chciał wyłączyć komputer itd to do głowy nauka i tak mi nie będzie chciała wejść ... wkurza mnie to bo w tym wieku to myślę że właśnie powinienem się zając szkołą , życiem prywatnym ,szukaniem dziewczyny a nie komputerem .

Odnośnik do komentarza

Niestety coraz więcej osób ma ten problem. Ludzie uciekają od swoich problemów do "Cyberprzestrzeni".
Komputer mógł się stać Twoim nałogiem, dlatego nie potrafisz skupić się na nauce. Nie ważne jest dla Ciebie, że nie masz czasem co na nim robić, czytasz jakieś pierdoły, ważnie jest to, że jest włączony a Ty go użytkujesz, tak?
Może spróbuj stworzyć taki "Plan dnia", nie musisz dostosowywać się całkiem do niego.
Np. 8-14 - szkoła
15 - powrót, obiad
16-17 odrabianie lekcji
17-19 komputer
20-22 nauka
Najlepiej żebyś ograniczył korzystanie z komputera do max 2 godzin dziennie. Powoli zaczniesz od-uzależniać się i Twoje myśli będą kierowane na to co masz wg. planu zrobić. Najlepiej podziel dzień na godziny, żeby obowiązki Cie za bardzo nie nużyły :)
Co do problemów zdrowotnych, to fakt, że masz problemy z nauką i stres przez to spowodowany może negatywnie się odbijać na Twoim zdrowiu. Dlatego warto coś z tym zrobić :)

Odnośnik do komentarza

Co do problemów zdrowotnych oczywiście , że zabrałem się za chodzenie po lekarzach :) nieraz tak potrafi być , że jestem w szkole 3 dni np co tydzień nie ma mnie w szkole po 2 dni itd .. to trochę denerwuje ale cóż trzeba patrzeć na zdrowie..Z tym wprowadzeniem planu myślę , że to jest bardzo dobry pomysł :) zawsze tak robiłem na tzw odpał .. nie wiedziałem dokładnie co w jakiej godzinie zrobię więc myślę , że podzielenie planu dnia na godziny , uwzględniając w tym lekcje ,nauke ,hobby , pożywienie będzie bardzo dobrym pomysłem :)

Odnośnik do komentarza

No to powodzenia :) zacznij już od jutra, im szybciej tym lepiej.

Sama prowadziłam sobie taki plan i naprawdę polecam, człowiek uczy się zdyscyplinowania i jakoś tak łatwiej jest się ogarnąć :)

I pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze!!! Lepiej nie zdać do następnej klasy niż zaniedbać je!
Jeżeli często Cie nie ma w szkole, załóż konto na fb klasowe i niech ludzie piszą co się dzieje na lekcjach, będziesz wtedy na bieżąco i w tych godzinach przeznaczonych na komputer skorzystasz z porad kolegów, czy też dowiesz się co jest zadane :)

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie podobnie robię :) mam kilku kumpli którzy mi skanują lekcje :) i przesyłają na e-mail :) właśnie od jutra rozpoczynam ten plan :) tylko muszę go troszkę zmodyfikować :) ponieważ troszeczkę inaczej jem niż inni :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...