Skocz do zawartości
Forum

Parafina czy alantoina?


patikrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kobietki. Wybrałam się dziś nabyć jakiś nowy krem do rąk, i wróciłam z niczym, bo mam niezły dylemat. Znalazłam dwa fajne kremiki Lirene, jeden z PARAFINOWY, drugi zwie się REGENERACJA i jest z alantoiną. Oba mi się wydają sensowne, tylko zastanawiam się, co lepsze dla rąk o tej porze roku. Miałyście może te kremy w rękach? A najlepiej na rękach? :)). Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Parafina to substancja powlekająca skórę niewidocznym "filmem". Dzięki temu na powierzchni skóry tworzy się warstwa, która chroni ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (sprzyjających wysuszeniu dłoni), takich jak: mróz, wiatr, suche powietrze.

Alantoina to substancja czynna, która posiada właściwości nawilżające skórę. Dodatkowo wspomaga ona procesy regeneracji skóry oraz gojenie się ran.

Przed wyborem kosmetyku warto zwrócić uwagę na własne dłonie. Jeżeli skóra jest podrażniona i popękana - proponowałabym produkt wspomagający jej regenarację --> czyli krem z alantoiną.

Jeżeli dłonie są jedynie lekko przesuszone --> proponuję wybór kremu z parafiną, który odbuduje naturalną warstwę lipidową skóry oraz będzie chronić dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza

~Riiri
a kremy do rąk z gliceryną? na jakie one dłonie są?

Gliceryna to substancja o niewielkich rozmiarach, która ma zdolność wnikania w warstwę rogową naskórka (nie każdy składnik to potrafi, niektóre działają tylko i wyłącznie powierzchniowo). Substancja ta wiąże się z wodą zapobiegając jej ucieczce z naskórka - dzięki temu uzyskujemy efekt silnie nawilżający.

Warto wiedzieć o tym, że gliceryna jest zawarta w większości kosmetyków pielęgnacyjnych (Glycerin) - wystarczy sprawdzić to w składzie INCI obecnym na opakowaniu.

Jeżeli dany krem zawiera w dużej ilości Glicerynę - może to jedynie świadczyć o tym, że jego konsystencja jest stosunkowo lekka i będzie on się szybko "wchłaniać" nie pozostawiając tłustej warstwy na dłoniach. Jednak wszystko zależy również od obecności innych składników kosmetyku - dlatego nie zawsze możemy przewidzieć konsystencję produktu na podstawie znajomości jednego z jego składników ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...