Skocz do zawartości
Forum

Badanie USG nerek a wykrycie zakażenia


Gość maksymilian0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maksymilian0

Cześć,

Od pewnego czasu dokuczają mi nerki. Na początku to bagatelizowałem, ale dziewczyna w końcu namówiła mnie na wizytę u lekarza. Lekarz do badania użył aparatu USG i stwierdził, że mam poważne zakażenie nerek. Wystraszył mnie okropnie a teraz tak się zastanawiam czy na podstawie samego badania USG można coś takiego stwierdzić? Czy nie trzeba wykonać jakiś innych badań? No bo co na takim USG widać? Według mnie to co najwyżej, że nerki są lub nie.

Wolałbym iść do innego lekarza, ale najpierw chcę się

Odnośnik do komentarza

Usg nerek to na pewno odpowiednie badanie w twoim przypadku. Lekarz może jeszcze ewentualnie zlecić badanie moczu. Inne objawy zakażenia nerek to: pieczenie i ból podczas oddawania moczu, ból podbrzusza i lekka gorączka, oddawanie moczu w nocy, bóle pleców i pachwiny, nudności, wymioty, zmęczenie. Jeśli zaobserwowałeś u siebie te objawy, możesz spokojnie zaufać lekarzowi.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze USG nie jest badaniem tylko dla kobiet w ciąży. Dzięki temu badaniu można zdiagnozować wiele chorób lub je wykluczyć. Dziwie mnie tylko fakt, że lekarz nie zlecił ci również badania moczu. Myślę, że faktycznie możesz pójść do innego lekarza, który najprawdopodobniej da ci skierowanie na takie badanie. Zrób to jak najszybciej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinieneś zaufać lekarzowi. Na podstawie USG może on stwierdzić zakażenie nerek. W ostrym przebiegu zakażenia dochodzi do ciężkiego zajęcia miąższu nerkowego. Jednak badaniu USG powinno towarzyszyć badanie laboratoryjne. Dla pewności zrób ogólne badanie moczu i posiew. Nie zaszkodzi druga opinia lekarska. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...