Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ból przy oddawaniu moczu u mężczyzn


Gość wawrzyniecen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wawrzyniecen

Witam. Mam bardzo delikatny problem. W trakcie oddawania moczu, odczuwam ból w okolicy napletka. Właściwie jest to pieczenie. Nie znam przyczyny takiego stanu. Do żadnego urazu fizycznego nie doszło. Być może jest to jakaś infekcja. Obawiam się, że może rozprzestrzenić się na pozostałe części układu moczowego. Słyszałem, że pomocne może być picie dużej ilości wody z cytryną, a także grzanie podbrzusza. Wiem, że są to rady dla kobieta, ale może spróbuję. Nie chcę jeszcze wybierać się do lekarza. Może ktoś zna inne, sprawdzone środki na tego typu infekcje?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że najprawdopodobniej masz infekcję. W cewce moczowej gromadzą się bakterie i to powoduje ból. Raczej nie powinieneś zwlekać z wizytą u lekarza, bo stan zapalny może się rozprzestrzenić, a wtedy będziesz sikał na czerwono (czyli krwią). Lekarz zleci wykonanie analizy moczu, jeśli będą w nim bakterie i leukocyty, to na pewno masz stan zapalny. Potem trzeba będzie wykonać posiew moczu, żeby zidentyfikować te bakterie.

Póki co musisz pić duże ilości wody i zakwaszać mocz witaminą C, sokiem z żurawiny, żurawiną w tabletkach. Pomocne będą też leki ziołowe działające moczopędnie. Im więcej będziesz sikał, tym więcej bakterii pozbędziesz się z cewki moczowej. Ale lekarza nie odkładaj!!!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Od trzech dni w trakcie oddawania moczu strasznie mnie boli i piecze. Dziwne to uczucie, a dziś zauważyłem dziwną wydzielinę. Myślałem, że to zapalenie cewki moczowej. Poszedłem do apteki, tam dostałem zioła na infekcję dróg moczowych. Ból nie ustąpił, pojawiła się krew i jeszcze większe pieczenie. Czy to początki prostaty? Dodam, że mam 54 lata, pracuję za granicą i nie mam czasu na lekarzy. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Jak jest krew to nie radzę zwlekać z lekarzem. To nie musi być prostata, na moje oko to coś z nerkami. Nie miałeś ostatnio jakiegoś urazu? Mogą to też być kamienie nerkowe. Ale ja nie jestem lekarzem, więc ci nie mogę nic konkretnie powiedzieć, ale jedno jest pewne - ziółka tu raczej nic nie dadzą. Lepiej wygospodaruj jeden wolny dzień i idź do specjalisty, bo to naprawdę może być coś poważnego. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam , mam problem z dziwnym swędzeniem? prącia (uczucie jakby w środku znajdował sie mocz) bardzo często mam to podczas jazdy samochodem. Nic mnie nie boli , zadnej krwi w moczu itd. Wg mnie chodze tez zbyt często sikać (w nocy nie budze sie z tego powodu). Nie czuje parcia na pęcherz (podczas tego swędzenia) jednak ide oddac mocz "na siłe" ze wzgledu na niekomfortowe uczucie w prąciu , ilosc moczu wtedy jest jednak mała. Czytałem o prostatach i z nerwów chce mi sie juz co chwile sikać. Pije duzo ok 3-4l dziennie.Nie mam problemów z trzymaniem moczu. Mam 20lat.

Odnośnik do komentarza

Zamiast pisać na forum to ja bym się od razu umawiał do urologa. Jak miałem podobny problem to zgłosiłem się do profesora Letkiewicza i mogę polecić tego specjalistę. Akurat ja byłem u niego w Urogen. Lekarz zbada, przeprowadzi wywiad i znajdzie przyczynę takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...