Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Gazy, żółty stolec i kłucie w wątrobie


Gość dominik83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy żołądkowe. Zawsze po jedzeniu odczuwam kłucie w wątrobie (lub w jej okolicy, ale wydaje mi się, że to wątroba) i mam straszne gazy, których nie mogę opanować. Zauważyłem, że mój stolec zmienił kolor na jasnożółty. Zrobiłem mnóstwo badań, ale chyba nic nie wykazały - żółtraczka b i c ujemna, próba wątrobowa też w normie. Jedyne co to ALAT miałem podwyższony (mam 50, a norma to chyba 35), ale teraz już jest w normie, bo robiłem trzeci raz test. Usg też ok, tylko w jelicie jakieś gazy były. Macie pomysł skąd to się przypałętało? Nie jem zbyt tłusto, nie piję i nie palę. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Witam,
bardzo trudno mi udzielić Ci jakieś konkretnej porady, bo objawy, o których pisałeś mogą być charakterystyczne dla wielu chorób. Zastanawiam się czy nie jest to jakieś zakażenie bakteryjne, np. gronkowcem, bo symptomy tej choroby są bardzo podobne do tych, o których pisałeś. Zakażenie bakteryjne powoduje, że ludzie udzie czują mdłości, maja zaburzenia trawienia. Ponadto dysbakterioza jelita cienkiego powoduje, że niestrawiona treść pokarmowa nie przechodzi do końca jelita grubego i jest to powodem uciążliwych i nieprzyjemnych "gazów" lub kolek żołądka.
Mam nadzieję, że moja opinia pomoże Ci w jakiś sposób. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Witam,
Ja rownież miałem zaburzenia trawienne. Bolał mnie brzuch. Odczuwałem kłucie w wątrobie. Doszedł jeszcze stres związany z nową pracą. Wszystko na przysłowiową kupę. Nie wspomnę już o gazach, które niezmiernie mi przeszkadzały. Piłem ziółka i inne specyfiki mojej babci. Co do ich skuteczności, nie jestem przekonany. Zrobiłem USG wątroby, na szczęście wszystko oki. Lekarz powiedział, że to infekcja bakteryjna w układzie pokarmowym. Ponadto robiłem żółtawy stolec. Dostałem szereg leków. Dziś patrzę na to, co jem i uważnie komponuję składniki odżywcze. Czy jest jakaś dieta na zdrową wątrobę?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wymienione symptomy są niepokojące. Dodatkowo dokładnie zaobserwuj czy nie występują u ciebie jeszcze jakieś inne objawy. Może jakieś pominęłaś? Jak często się wypróżniasz? Czy w przeszłości miałaś jakieś problemy z żołądkiem? Przechodziłaś jakieś operacje? Czy ktoś w rodzinie miała jakieś poważne problemy z brzuchem? Pamiętaj, że w przypadku bólów brzucha bardzo ważny jest wywiad lekarski. Musisz o wszystkich niepokojących objawach informować lekarza. Każda informacja może mieć znaczenie. Potem lekarz zaleci na tej podstawie dodatkowe badania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...