Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Ciągła senność i zmęczenie


Gość magda2

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 2 tygodni dokucza mi ciągła senność i zmęczenie. Codziennie muszę wstawać o 7 do pracy, a w ciągu ostanich 2 tygodni po prostu nie mogę zwlec się z łóżka. Kiedy już się podniosę, cały dzień chodzę niewyspana, nie mam energii, najchętniej cały dzień bym przespała. Oczywiście wspomagam się kawą. Piję 2 lub 3 filiżanki kawy dziennie, ale przebudzenie jest tylko chwilowe. Kiedy wracam po południu do domu, praktycznie do razu wskakuję do łóżka, a tak ok. 20-21 już czuję się senna. Czasem się zdrzemnę, a czasem nie. Zazwyczaj kładę się spać ok. 23-24.

Nie wiem, może to wina pogody, tak sobie to trochę tłumaczę. A może to brak jakichś witamin lub magnezu?
Czy macie podobne problemy? Co robicie, żeby zyskać trochę więcej energii? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, bo nie chcę przespać całego życia:(

Odnośnik do komentarza

Witaj :)
Nadmierna senność może być zarówno objawem choroby i zaburzeń toczących się w organizmie jak i może być stanem zupełnie naturalnym.
Nadmierna senność jest czymś „normalnym”, gdy związana jest ze zmęczeniem, przepracowaniem, a także w czasie zdrowienia po długotrwałej chorobie. Przemija, po dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości godzin snu.
Może być jednak związana z takimi chorobami jak niedoczynność tarczycy, mononukleoza, anemia, cukrzyca, bezdechy senne czy też niedociśnienie tętnicze.
Zdecydowanie proponuję kontakt z lekarzem by wykluczyć te wymienione choroby.
By zyskać energię powinnaś przede wszystkim pomyśleć o sobie, tzn. zapisać się na jogę, karate czy fitness, wybrać się z Koleżankami do spa, regularnie spacerować czy pomyśleć po prostu o chwili relaksu.

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Cześć,
Też miałem taki problem. Niby w nocy spałem dobrze, ale w ciągu dnia brakowało mi energii i zasnąłbym chyba w każdej pozycji, również na siedząco, gdybym tylko mógł. Wtedy pomyślałem, że może dobrym pomysłem byłoby zaktywizowanie się i skrzyknąłem kolegów, żebyśmy grali sobie w siatkówkę dwa razy w tygodniu. Muszę przyznać, że aktywność fizyczna spowodowała, że miałem więcej energii. Może to dziwne, bo niby wysiłek powinien bardziej męczyć, ale jednak jest inaczej. Nie dość, że czuję się teraz lepiej, rozruszałem trochę mięśnie i ciało to częściej spotykam się z kolegami, rozmawiamy po grze, czasem skoczymy na jakieś piwko. Nie mam już teraz problemu ze zmęczeniem. Cieszę się życiem!

Odnośnik do komentarza

Witaj. Moja znajoma miała podobne objawy. Chodziła cały czas niewyspana, miała problemy z koncentracją, szwankowała jej pamięć, narzekała na złe samopoczucie. Mówiła, że po nocy, nawet przespanej wstaje niewyspana i zmęczona. Widziałam, jak na zajęciach na studiach zdarza jej się zasnąć. Ostatecznie poszła do lekarza. Stwierdzono u niej depresję. Na szczęście zaczęła się leczyć. Współpracowała z lekarzem i powoli z tego wychodzi. Zaczyna normalnie żyć. Staje się normalną, cieszącą się z życia dziewczyną.

Odnośnik do komentarza
Gość nałęczowiankaaa

od ponad 8 lat choruję na nieodczynność tarczycy - obecnie biorę euthyrox 75 i 150 na zmianę - mój ostatni wynik tsh to 2,67o ( czyli w normie ?) .niestety od pewnego czasu mogłabym non stop spać- w nocy śpię po ok 10-12 h , potem w dzień dodatkowo ''drzemka''na 1-3 h...ciągle chodzę zmęczona, ospała..mam już dość nie mogę tak funkcjonować...oczywiście na wizytę u endokrynologa muszę czekać...ale chciałabym już wiedzieć czy istnieją jaieś leki , które pomoglby zwalczyć mi te dolegliwości- ciężko mi tak funkcjonować...:( dodam, że od 8 lat chorowania na niedoczynność nigdy wcześniej nie miałam tak ogromnej senność, zmęczenia...:/

Odnośnik do komentarza

a robiłaś badanie krwi, takie normalne? bo może senność nie jest od niedoczynności a np od anemii.
Co do wyniku to przy nim powinna byc norma napisana, bo każde laboratorium ma swoje normy. Jeżeli chodzi o leki to wydaje mi się że jest coś takiego jak tabletki z kofeiną

Odnośnik do komentarza

Ja do tych badań podstawowych dodalabym ferrytyne, czy masz optymalny zapas żelaza.  Jej nieodpowiedni poziom potrafi powodować zmęczenie oraz ogólne znużenie organizmu.

Nie wiem również czy czytałaś o działaniu olejków cbd, ale jeśli nie to polecam wypróbować jak na Ciebie działają. Są dostepne bez recepty, na przykład tutaj:

https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/olej-konopny-raw-5-cbdcbda-10ml-500mg.html

Znacznie poprawiają kondycję psychiczną organizmu jak rownież zmniejszają zmęczenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...