Skocz do zawartości
Forum

Echo serca przy kołataniu serca


Gość dariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Niedawno miałem robione badanie echa serca, bo często zdarzało mi się czuć kołatanie serca. Po badaniach dowiedziałem się od lekarza, że tak naprawdę jestem zdrowy. Choć zaczynam wątpić w kompetencje owego lekarza. Jestem już umówiony na kolejna wizytę, ale u innego lekarza. Tylko, że wiadomo jaki duży problem jest z kolejkami w publicznych przychodniach. Wizytę mam dopiero za dwa miesiące. Wczoraj zrobiło mi się bardzo słabo. Zaczynam się jeszcze bardziej stresować, że coś nie tak ze mną. O czy mogą świadczyć moje objawy? Czy uważacie, że powinienem udać się jak najszybciej na wizytę prywatną , czy czekać? Wiecie czy echo serca prywatnie jest bardzo drogie? Czy poprzednie badanie mogło być błędne?

Odnośnik do komentarza

Według mnie to przede wszystkim nie panikuj! Im bardziej się stresujesz, tym silniejsze objawy. Fakt, że kołatanie serca może świadczyć o poważniejszych problemach, jak częstoskurcz. Ale w rzeczywistości przyczyny mogą być bardzo błahe. Ja na przykład zawsze tak reaguję na mocną kawę - serce mi wali, jakby chciało wyskoczyć. Dlatego, niestety, musiałam z niej zrezygnować... U ciebie może to być wysiłek fizyczny, stres, alkohol, papierosy, albo jakieś leki. Jak masz wątpliwości to zasięgnij rady innego lekarza, ale nie przejmuj się tym wszystkim aż tak. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mój mąż miał takie same objawy. Okazało się, że ma jakąś wrodzoną wadę, ale nie pamiętam jak to się nazywa. Niestety musi przez całe życie brać leki i nie wolno mu pić zbyt dużo alkoholu. Jednak poza tymi utrudnieniami wszystko jest w porządku. Czasami zdarza się, że robi mu się słabo, ale tylko przy naprawdę dużych emocjach. Zastanawiam się tylko, czy te leki mogą mieć jakiś wpływ na jego płodność. Nie mamy jeszcze dzieci, a chcielibyśmy je mieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...