Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zaburzenie lękowe i nerwicowe


Gość Nerwicowiecbbb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nerwicowiecbbb

Witam, wiem że jest dział nerwica jednak chciałbym opisać moje objawy tu ze względu na popularność forum psychologia. Otóż cierpię już na zaburzenia lękowo depresyjne 3 rok i doprowadziłem swoją psychikę jak i zdrowie do ruiny. Wciąż mam różnorakie objawy somatyczne duszności szybkie bicie serca lub wolne (na mój gust zbyt wolne) wpadanie w panikę, słabość, drżenie mięśni, nie spokojne nogi, wciąż jest mi słabo i mam uczucia omdlenia. Czasem się zastanawiam czy nie mam wszystkich objawów na raz... jest mi z tą nerwicą tak źle że pojawiły sie myśli samobójcze. W nocy dostaje jakieś agresji jak bym dopiero co z kimś się pokłócił i nie mogę się uspokoić. Wstaje nogi mam jak z waty czuje że zaraz upadnę lub jestem za ciężki.W głowie ogromne napięcie uciski które się przemieszczają z boku do tyłu i odwrotnie. Czuje się strasznie niespokojnie mam szybkie płytkie oddechy jak patrze na szyje w lustrze lata ona w góre i w dół. Nogi mam cały czas w ruchu ręce również zupełnie jak bym chciał jakoś rozładować te napięcie. To jest bardzo krępujące zwłaszcza w miejscach publicznych gdy ruszam nerwowo nogą np w autobusie... Lekarze mi mówili że moje osłabienie i zawroty głowy są spowodowane zbyt dużą ilością tlenu w organizmie dlatego mam słabe nogi jak i uczucie omdlenia. Ja już nie potrafię nad nią zapanować zupełnie mogę o niej nie myśleć ale napięcie nie znika :( okropne mam samopoczucie a do tego ta pogoda pochmurno, depresyjnie przez nią stan jeszcze się pogorszył. Czuje że nerwica stała się częścią mojego życia i stała się oddzielnym bytem który sam bez żadnej mojej kontroli reaguje wprowadzając mnie w stan lęków, panik. Biorę leki uspakajające ale działają na 1-2h a potem znów uczucie nerwów... a tych leków nie mogę brać cały czas. Boje się że któregoś ataku moje serce po prostu nie wytrzyma i przestanie bić i ta myśl mnie strasznie przeraża :(

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, objawy zaburzeń depresyjno-lękowych mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, bądź je dezorganizować. Z Pana wpisu wywnioskowałam, że jest Pan pod opieką lekarza psychiatry. Liczne badania dowodzą, że najskuteczniejszą formą leczenia tego typu zaburzeń jest połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią. Dzięki psychoterapii mógłby się Pan nauczyć np. kontrolować objawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Znerwicowanakkkk

Mam 14 lat. Jestem w wielkim stresie. Boję się wymiotowania.
To nie daje mi spokoju od paru dobrych lat. Obsesyjnie wykonuję kompulsyjne czynności, kiedyś się samookaleczałam.
Emetofobia niebywale utrudnia mi funkcjonowanie w życiu codziennym. Myśl o zachorowaniu, bądź chorobie w domu doprowadza mnie do szaleństwa. Teraz jest u nas coś dziwnego - trwa to jakieś 3 dni łącznie z dzisiejszym - chłopaki, moi bracia musieli chyba coś szkodzącego zjeść. Nie potrafię radzić sobie z tym, potrzebuję pomocy, to mnie przerasta do okropnego stopnia.

- drżenie mięśni
- unikanie wszelakich rzeczy, myśli, obiektów, pomieszczeń, wszystkiego - co źle mi się kojarzy z wydarzeniami z przeszłości związanymi z moją fobią
- drżenie nóg i przymus nerwicowego ruszania nimi
- lodowate ręce i stopy, potliwe
- przygnębiony nastrój i obojętność
- nachalne, uciążliwe myśli
- rozdrażnienie
- brak skupienia na wykonywanych czynnościach
- i inne dolegliwości związane ze stresem

Między innymi z tym właśnie się zmagam. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...