Skocz do zawartości
Forum

Jak długo leczy się drożdżaki w pochwie?


Gość Olamanola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olamanola

Od kilku tygodniu leczę zakażenie pochwy. Okazało sie po wymazie z pochwy że to Drożdżaki. Lekarz przepisał mi leki i po tygodniu miało mi przejść tak twierdził. Nie ustąpiło to do końca. Nie swędzi jak wcześniej ale czasami mam takie krótkie ,,swędzawki''. Przyjmuje teraz Probiotyk ktory jest skuteczny ale po 4 dniach stosowania dostałam okresu i musiałam przerwać. Bo to tabletki dopochwowe. Zaczęłam znowu przyjmować i jest ok ale mam takie napady swedzenia. Krótkie ale są. Lekarz mnie zignorował. Wizyte mam dopiero w październiku. Co powinnam zrobić w takim razie. Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedzi ;) cukier odrazu ograniczyłam. Zawsze mało używałam a teraz wgl nie jem a przynajmniej nie w dużych ilościach. O higienę dbam bardzo dobrze ale nie przesadnie. Jest dobrze :) biore priobiotyk Iladian Direct plus. Jest dobry. Moze potem jak skończę brać ten to kupię doustny aby stosować go profilaktycznie. Moze przy następnej wizycie powinnam poprosić lekarza o biocenoze pochwy aby upewnić się ze nie ma tam nic niepokojącego? Chciała bym raz na zawsze się tego pozbyć. Pierwszy raz mi sie to zdarzyło :( pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Sama możesz wybrać się na wymaz z pochwy w celu sprawdzenia czy już wszystko jest w porządku. Jeżeli z wymazu wyjdzie, że infekcja jest niedoleczona to koniecznie skonsultuj się z ginekologiem. Probiotyk dopochwowy również możesz stosowa profilaktycznie, wybieraj te które maja polskie szczepy bakterii mlekowych w składzie, są skuteczniejsze. Ja po każdej miesiączce, po basenie, saunie czy solarium stosuje invag i nie miewam problemów intymnych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...