Skocz do zawartości
Forum

Żylaki a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

Wczoraj (23.07.13) zaczęłam brać tabl. antykoncepcyjne (Yasmin), czyli wzięłam raptem 1. Naczytałam się skutków ubocznych w ultoce i jestem przerażona, bo zaczęła mnie pobolewać lewa noga (zwłaszcza w jednym miejscu). Głównie podczas stania i jak dotknę. Również mam wrażenie, że jest cieplejsza niż druga. Mama ma żylaki, ja też zawsze miałam dość widoczne żyły na nogach i 1, 2 pajączki. Do lekarza za 2 tyg, ale nie wiem, czy rezygnować po 1 tabletce, czy brać dalej. Nigdy wcześniej tabletek antykoncepcyjnych nie brałam. Powodem rozpoczęcia zażywania są: nieregularne miesiączki, czasem trwające za długo, poza tym trochę nadmiar owłosienia i trądzik. Badania hormonalne miałam zrobione, oprócz tego tylko wywiad i badanie ginekologiczne. Wspominałam o wątpliwościach dotyczących żylaków, ale mimo wszystko dostałam leki.

W chwili obecnej nie są mi potrzebne do zabezpieczenia przed ciążą. Mam 25 lat.

Możliwe, że trochę przesadzam, ale wolę dmuchać na zimne.
Poza tym czuję się ok.

Pozdrawiam,
Wiolka

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

Po jednej tabletce nic ie poczujesz a ból nogi może byc spowodowany choćby dłuższym spacerem. Ja też jestem obciążona żylakami a biorę tabletki tylko po prostu cxzesciej badam krzepliwość krwi i obserwuję nogi. Przy Twoich objawach nie da isę leczyć ich inaczej niz tabletkami hormonalnymi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...