Skocz do zawartości
Forum

Ślub a schizofrenia


Gość ZmartwionaZuza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZmartwionaZuza

Witam,
Mam takie pytanie od osób może wiedzących więcej niż ja.Mój narzeczony ma stwierdzoną schizofrenię. Wiem o tym od samego początku, ponieważ nie ukrywał tego przede mną. Teraz planujemy sie pobrać. Mieszkamy w małym miasteczku gdzie wszsycy o wszystkich wszystko wiedzą, więc choroba mojego narzeczonego nie jest tajemnica.
Ostatnio gdy poszliśmy do księdza aby zaklepać termin i zapisać się na nauki ten powiedział że mogą byc problemy ze ślubem bo narzeczony jest chory psychicznie. Stwierdził, że proboszcz może robić problemy, bo to jeden z argumentów do unieważnienia małżeństwa, że pewnie nie będziemy mieli dzieci itp. Fakt nie zamierzamy mieć dzieci, przynajmniej narazie, potem zobaczymy, choć mój narzeczony mówi, że nie podarował by sobie gdyby dzieci to po nim odziedziczyły ale byliśmy w szoku, że tak nas potraktowano. Co robić? Czy rzeczywisćie osoba chora psychicznie nie może wziąść ślubu kościelnego?

Odnośnik do komentarza

Tzn. spisując protokół u księdza przed ślubem zadawane jest pytanie czy jesteście zdrowi psychicznie i w moich stronach faktycznie ostatnio był przypadek unieważnienia małżeństwa bo mężczyzna zataił ten fakt. Ale u Was jest inaczej bo Ty wiesz o tym o samego początku, więc uważam że ksiądz nie powinien robić problemów. Jeżeli Wam omówi to idźcie do innego, któryś na pewno ni będzie robił problemów :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...