Skocz do zawartości
Forum

Zbyt wcześnie wyjęty krążek dopochwowy


Gość Lolax999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lolax999

Stosuję krążek Nuva ring. Przypadkowo wyjęłam go tydzień za wcześnie, w sobotę ok. 9 rano. Zgodnie z ulotką włożyłam go ponownie w niedzielę ok. 9 rano, gdy zorientowałam się o pomyłce. Ostatni stosunek miałam ok godziny 18 w piątek. Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość margo.k

Witam!
Stosuje krążki Nuva Ring od około dwóch lat.
Ostatni krążek założyłam 8.06, powinnam go wyjąć 29.06 ale coś mi się z datami pomyliło i wyjęłam go 27.06 czyli dwa dni wcześniej. Wg czasu trwania przerwy powinnam założyć nowy Nuva Ring 4.07. Niestety nie pojawiło się krwawienie (zawsze zaczynało sie 3 dni po wyjęciu a teraz nic). Zastanawiam się czy mogę być w ciąży?

Czytałam ulotkę ale sama nie wiem co powinnam o tym myśleć:

"Jeśli pacjentka podejrzewa lub jest pewna, że pierścień znajdował się poza pochwą przez czas dłuższy niż 3 godziny w trzecim tygodniu stosowania, skuteczność antykoncepcyjna mogła się zmniejszyć. Należy usunąć pierścień i wybrać jedno z dwóch poniższych rozwiązań:
1/ Jak najszybciej założyć nowy pierścień. (...)
2/ Nie zakładać pierścienia ponownie. Poczekać do wystąpienia krwawienia z odstawienia i założyć nowy pierścień nie później niż 7 dni od czasu usunięcia lub wypadnięcia poprzedniego.
Powyższy sposób postępowania można przyjąć tylko wtedy, jeśli pacjentka stosowała NuvaRing w sposób nieprzerwany przez ostatnie 7 dni."

No i tu zaczyna się problem bo na czas stosunku wyjmuje go i ponownie zakładam po nim.
Czy mogę być w ciąży? Czy powinnam zakładać nowy krążęk?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...