Skocz do zawartości
Forum

Jaki płyn do higieny intymnej przy częstych infekcjach?


Gość Bajkala

Rekomendowane odpowiedzi

Często mam infekcje okolic intymnych - zdarzała mi się grzybica, podrażnienie po stosunku, alergia na żel pod prysznic. Czy jest jakiś płyn do hig. intymnej, który mógłby jakoś mi pomóc i zapobiec choć trochę tym infekcjom?

Odnośnik do komentarza

Ja polecam emulsje Lactacyd, są tez warianty dla osób ze skłonnością do infekcji ale jego nie próbowałam, bo ten zwykły mi wystarcza. Poza tym jak coś zaczyna sie dziać to po kąpieli smaruje sie dodatkowo provag żelem. Dostarcza pałeczek kwasu mlekowego, łagodzi podrażnienia (równiez te po seksie). A przede wszystkim wzmacnia naturalną bariere ochronna czyli flore pochwy.

Odnośnik do komentarza

Ja tam w smarowanie jogurtem nie wierzę - można się doprowadzić do jeszcze większej infekcji. Jogurt naturalny i niesłodzony można sobie zjeść, a okolice intymne podatne na infekcje lepiej myć łagodnym środkiem typu Lacibios Femina właśnie - te ich żele do higieny intymnej są naprawdę bezpieczne, działają przeciwgrzybicznie, łagodzą i zapobiegają podrażnieniom.

Odnośnik do komentarza
Gość kidabion

Tez nie wierze w podmywanie sie kefirami, przecież tam są inne bakterie niz te w pochwie. Ja stosuje Lactacyd, juz od lat i raczej nie zamienie na inny. Po kąpieli stosuje tez provag żel, zawiera kwas mlekowy wiec nie dopuszcza do rozwoju infekcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...