Skocz do zawartości
Forum

Ból jajnika i brak okresu a endometrioza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem i mam nadzieje że ktoś mi pomorze.
Moja dziewczyna powinna dostać okres 4 dni temu jednak do dziś się nie pojawił.Objawy ma takie same jak na okres z wyjątkiem bólu brzucha dotyka ją ból lewego jajnika , jest to ból nieprzerwany.
Dodam że to raczej nie ciąża ponieważ nie uprawialiśmy sexu a petting był bardzo ostrożny. Jej mama w tym wieku zaczęła chorować na endometrioze czy to może być to ? Strasznie się boimy i prosimy o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyczyn opóźnienia okresu może być wiele. Oprócz ciąży może być to infekcja, stres, niewłaściwa dieta, czy zaburzenia hormonalne. Nie można wykluczyć zmian w obrębie układu płciowego. Z pewnością nie można też zdiagnozować endometriozy na podstawie opisanych dolegliwości. Jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Czy możliwa jest endometrioza jeśli badania usg dopochwowego są prawidłowe?
Ostatnio miałam torbiel na jajniku,nie był on wielki i okazało się,że pękł,więc zwalczyli stan zapalny lekami. Teraz jednak od kilku dni mam bóle w okolicach jajnika,jelit przeszywający do lędźwi,uda i pachwiny. Czuje też czasami ukłucie drugiego jajnika (na któym był torbiel). Leki przeciwbólowe nie działają,a ból nie ustaje. Jest możliwe,że pomimo prawidłowych wyników jest to endometrioza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...