Skocz do zawartości
Forum

Omamy wzrokowe po odstawieniu alkoholu


Gość eeeewww

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z moja mama. Jest ona alkoholiczką. Nie upija sie codziennie bo pracuje ale codziennie wypija około 2 piw , w weekendy jak ma wolne pije wódkę ale tez nie upija sie do nieprzytomności. Pije i mówi ze lepiej jej sie spi. Ostatnio zle sie poczuła i odstawiła alkohol. po dwóch dniach zaczęła opowiadać dziwne rzeczy np. ze ktos na nia patrzy , ze rodzina przychodzi a nikogo nie było , ze coś sie na suficie pojawia. Nie chce isć do lekarza ! w jednej chwili rozmawia tak jakby nic jej nie było , mysli logicznie , odpowiada logicznie a za chwile bredzi . Nie chce iść do lekarza. Nie wiem co mam robić!

Odnośnik do komentarza

Witam !
Te omamy ma od dwóch dni. W nocy chodziłą po domu nie spała wcale ale dzisiaj po południu udało jej się zasnąć.Nie zauważyłam objawów przeziębienia. Jest nerwowa kiedy tłumaczę jej ,że jej się to wszystko wydaje. Dzisiaj np sprzątała łazienkę kilka razy . Jak jej dawałam obiad nie chciała zjeśc twierdząc ze coś jej dosypałam. Nie wiem jak ja namówić na wizytę u lekarza. Nigdy wcześniej jak piła nie miała czegoś takiego. Siedzę z nia cały czas i próbuję przekonać że pójdziemy do lekarza to twierdzi że nic jej nie jest.

Odnośnik do komentarza

Byłam z mamą u lekarza ale pierwszego kontaktu spec. chorób wewnętrznych .Do psychologa nie chciała iść przekonałam ją na lekarza pierwszego kontaktu. Po stwierdzeniu że mama jest alkohliczką zapisał jej lek o nazwie Heminervin. Wyczytałam na forach że ten ek silnie uzależnia . zy jest możliwe że po nim sytuacja sie uztabilizuje ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość monia7998

Hm, leku się boi, a uzależnienia od alkoholu nie?
Poważny problem ma twoja mama.
Niestety musi przestać pić.
Ja kiedys też dużo piłam ale piwo, w zasadzie nie codziennie, ale na kacu zaczęły mnie jakies leki z byle pierdoły nawiedzać i stwierdziłam, że to juz należy zaprzestać, bo będzie gorzej.
Twoja mama ma jakiś problem,który zapija, jeden lek na to.
Alkohol dla niej musi przestać istnieć, musi to zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Gość maryjan76

sytuacja Twojej mamy jest megatrudna, sam lek nie pomoze, musisz ją zaprowadzić do klubu AA, na psychoterapię, gdziekolwiek, z tego człowiek sam nie wychodzi po żadnym leku, lekarz domowy trochę spaprał sprawe powinien z mamą pogadać.
Psychiatra czy psycholog nie jest tylko dla chorych psychicznie, to zwykły lekarz, poprostu pomaga rozwiązać problem a każdy je ma.
Twoja mama jednak twierdzi, że jest silna i nie, a pije.
Musi zrozumieć że to słabość, zniszczy się tak a nie pomoże sobie.

Odnośnik do komentarza

moj narzeczony ma te same obiawy i jest w osrodku odwykowym i te omamy sa smiertelne i niech mi ktos powie czy z tego sie wychodzi bo on jest w pasach i nie wiem czy mam plakac czy czekac az wyjdzie z tego niech mi ktos pomoze co mam robic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...