Skocz do zawartości
Forum

Pozytywne wyniki testów ciążowych a poronienie


Gość zaniepokojona389

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona389

Witam!
Mam pewien problem. Z mężem staramy się o dziecko od dwóch lat. W tym czasie wystąpiły dwa poronienia - biochemiczne.
Ostatnią miesiączkę miałam 30.01 - 02.02, po której zrobiłam test (uprzedzając pytania dlaczego wyjaśniam, że moja mama i siostra przy każdej pierwszej ciąży miały normalne krwawienia do 3-go miesiąca, przez co nie wiedziały o tym, że są w ciąży), który wyszedł pozytywny (test robiłam 5.02, kreska wyszła słaba, lecz widoczna na tyle, że nie trzeba było się przyglądać, aby ją dostrzec). Drugi test powtórzyłam 7.02 i tym razem kreska wyszła prawie od razu, już bardzo widoczna. Dzisiaj wybrałam się na bete, której wynik wynosi: 374,00.
Przykładowe wyniki:
3 tydz: 5.8 - 71.2 mlU/ml
4 tydz: 9,5 - 750
5 tydz: 217 - 7138
6 tydz: 158 - 31795
7 tydz: 3697 - 163563
8 tydz: 32065 - 151410
Myślę, że dalsze pisanie nie ma sensu, ponieważ im wyższy tydzień ciąży, tym większe stężenie bety we krwi.
I tu jest moje pytanie - czy to ciąża, czy kolejne niepowodzenie?

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona389

Myślę tak ponieważ z mojego ostatniego okresu (30.01 - 02.02) to chyba niemożliwe, bo to 12 dc byłby na dziś. Nie sądze, aby tak szybko mogło dojść do zapłodnienia, zagnieżdżenia i wskazania tego faktu przez test ciążowy. Test wykazałby ciąże po ok 2 tyg od stosunku, a tu nawet 2 tyg od okresu nie minęły, do tego nawet jeśli to beta nie byłaby taka wysoka. Czyli ciąża musiałaby być z jeszcze wcześniejszej miesiączki (1.01 - 06.01), a w tym wypadku beta jest już za niska, ponieważ na dzień dzisiejszy byłby to 7 tydz.
Czy może się myle?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...