Skocz do zawartości
Forum

Plemniki na palcach a ciąża


Gość 007ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jezli w 10 dniu cyklu plemniki dostały się do środka , to mogę jakoś zajść w ciąże ?
I jezeli miałam na ręce plemniki i wytarłam je , to mozliwe jest ze po 10 minutach jak dotknelam sie po wargach sromowych to one mogly sie jakos przedostac do pochwy ? Czy one w takich warunkach umieraja ?

Odnośnik do komentarza

W ustroju kobiety plemnik, w sprzyjających warunkach, może przeżyć nawet do 72 godzin. Możliwość zapłodnienia (niewielka) istnieje zatem nawet wówczas, gdy kobieta nie jest w okresie owulacji, a sperma została przeniesiona np. na bieliźnie, dłoniach bądź członków, w okolice pochwy. Pojedyncze plemniki, mogą bowiem przedostać się do wewnątrz i zapłodnić komórkę jajową. Ryzyko zapłodnienia jest tym wyższe, im mniej czasu nastąpiło pomiędzy wytryskiem, a przeniesieniem nasienia, bądź im bliżej jest owulacji.
Plemniki preferują środowisko zasadowe (znajdujące się w szyjce bądź jamie macicy, jajowodach). W nim też mogą przeżyć najdłużej - do 48 godzin. W pochwie zaś występuje środowisko kwaśne i w nim plemnik może przeżyć do dwóch godzin.
Poza organizmem plemniki mogą przeżyć w temperaturze 37 stopni Celsjusza do 18 godzin. Ich żywotność może wzrosnąć trzykrotnie, jeśli temperatura wynosi 20 stopni.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...