Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę zajść w ciążę stosując tabletki?


Gość Cozrobić

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Zawsze rozpoczynam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w czwartek, a miesiączkę mam w niedzielę. Tabletki biorę kilka lat. W przypadku przedostatniego opakowania pomyliłam się i rozpoczęłam dzień wcześniej i dzień wcześniej również dostałam miesiączkę. Obecne opakowanie rozpoczęłam normalnie w czwartek, ponieważ chciałam wrócić do tego co było wcześniej, czyli przerwa moja trwała w tym miesiącu nie 7, a 8 dni. Od tego czasu doszło do kilku stosunków jeszcze przed dniami płodnymi (również w czasie miesiączki) bez dodatkowego zabezpieczenia. W 15 dniu cyklu, czyli w dniu płodnym doszło do stosunku. Stosowaliśmy prezerwatywę dodatkowo, ale pękła i teraz mamy obawy, czy może dojść do zapłodnienia i jakie jest ryzyko zajścia w ciążę. Oczywiście przewiduję wizytę u lekarza, jednak chciałabym dowiedzieć się możliwie najwcześniej tutaj.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze w czasie przyjmowania tabletek nie masz dni płodnych. Także nie masz jako takiej miesiączki tylko krwawienie z odstawienia. Nie masz również owulacji. Aczkolwiek to że wydłużyłaś przerwę daje ryzyko ciąży, gdyż pierwsza tabletka jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...