Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie ciąży ektopowej


Gość ka...ec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Miesiączkę dostalam 30go wrzesnia, mialam zabieg inseminacji 13go pazdziernika.Zrobilam kilka testow ciazowych od 27go pazdziernika- niestety byly negatywne. 31 pazdiernika zrobilam kolejny test z porannego moczu-okazal sie pozytywny, tego samego dnia zrobilam ich kilka wszytskie pozytywne, elektroniczne takze.Niestety wieczorem tego samego dnia (31.10) dostalam plamienia, ktore przerodzilo sie w miesiaczke. Moje miesiaczki zawsze byly ciemne ze skrzepami tak jak ta.Nie bylo nic innego w tym krwawieniu.
Skontaktowalam sie z klinika w ktorej mialam zabieg IUI pielegniarka powiedziala, ze to prawdopodobnie wczesne poronienie i kazala powtorzyc test po 7 dniach, jesli okaze sie pozytywny to prosila zebym skontaktowala sie z klinika.Zrobilam test w sobote(10.11) - okazal sie pozytywny,powtorzylam kolejne testy w niedziele i poniedzialek-wszytskie pozytywne. Skontaktowalam sie z klinika w poniedzialek rano(12.11) kazano mi przyjsc na skan we wtorek(13.11). Na dopochwowym USG nie bylo nic widac, nigdzie. Kazano mi zrobic krew na poziom hcg.Pielegniarka zadzwonila do mnie tego samego dnia(13.11) i powiedziala ze wynosi ono ponad 4tysiace. Poprosila zebym przyszla na nastepne badanie krwi jutro (15.10) aby zobaczyc czy poziom hcg spada czy tez rosnie. Poinformowala mnie ze jest podejrzenie ciazy ektopowej ale nie wiedza gdzie ona sie umiejscowila bo usg nic nie wykazalo. Nie mam zadnych bolow brzucha, zadnych objawow ciazy ektopowej. Chcialam zapytac czy jest jeszcze szansa ze na usg pojawi sie zarodek umiejscowiony w macicy?Jakie sa szanse na ciaze pozamaciczna?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po takim czasie od inseminacji zarodek powinien być już widoczny podczas badania USG. W początkowym stadium ciąża pozamaciczna może nie dawać żadnych niepokojących objawów. Kolejne badanie poziomu betaHCG powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. W przypadku wzrostu wartości konieczne będzie rozpoczęcie diagnostyki umiejscowienia ciąży ektopowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...