Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamki po umyciu głowy Nizoralem


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Pod koniec kwietnia bieżącego roku u mojego 6-letniego syna zdiagnozowano odzwierzęcą grzybicę skóry głowy wywołaną przez dermatofity.Leczenie przebiegało długo-syn przyjmował antybiotyk(terabinafina),zmiany skórne smarowane były maścią(terbiderm).Do tej pory zmienione miejsca nawilżam mu kremem o nazwie Dermol,ponieważ skóra jest bardzo wysuszona.Dzisiaj na obrzeżach zmienionego miejsca pojawiła się krew(prawdopodobnie syn o coś otarł głowę) a później lekko żółta wydzielina.Wieczorem umyłam mu głowę szamponem Nizoral(głowę myję mu 2 razy w tygodniu).po umyciu na głowie pojawiły się małe czerwone plamki,jakby wysypka.Boję się,że to może być nawrót choroby ale nie wiem czy to jest możliwe.W lipcu syn miał robione badania mikrobiologiczne i wyszły ujemne.Plamki nie są zaognione,tylko czerwone.Nie mam w domu żadnych zwierząt i tak naprawdę nie wiem gdzie syn zaraził się w kwietniu tą bakterią i nie wiem przed czym mam go teraz chronić.Czy powinnam raz jeszcze powtórzyć badania mikrobiologiczne?A co najważniejsze-czy możliwe jest żeby syn ponownie zaraził się tą samą bakterią?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...