Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny wynik testu ciążowego a negatywny wynik B-HCG


Gość WIOLONCZELA88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WIOLONCZELA88

Witam mam nurtujące mnie pytanie i bardzo proszę o odpowiedź ...
Cykle mam zazwyczaj 29-30dniowe owulacja potwierdzona monitoringiem w 14dc z mężem staramy się o dziecko dzisiaj mam 8dfl a fl mam 14dniową czyli za 7 dni powinnam dopiero dostac okres. Wiem ,że jest jeszcze za wcześnie na testy ciążowe i Bete HCG ale wczoraj coś mnie podkusiło i zrobiłam 2 testy na oby dwóch wyszła blada druga kreska w ciągu 5min dzisiaj zrobiłam kolejny i kreska wyszła ciemniejsza niż te 2 poprzednie testy... Nawet mój mąz ją potwierdził było ja widać gołym okiem z daleka... Poleciałam więc na bete a tu się okazało ,że wynik 0.90 mlu/ng jak to możliwe ,że testy pokazują cienie 2giej kreski a beta mi ją wyklucza ?? :( Wiem ,że to jest za wcześnie ,ale nie rozumiem tego zupełnie przecież testy nie wychodzą jak nie ma stężenia we krwi....a przecież test z krwi powinien być wiarygodny... Rozumiem jeden test mógł dać fałszywy wynik ale 3 testy z bladymi kreskami ?? Proszę Was bardzo o odpowiedź i poradę bo już zachodzę w głowę...

Odnośnik do komentarza
Gość WIOLONCZELA88

Jeszcze nie byłam bo jestem przed terminem miesiączki jeżeli kreska nadal bedzie się pojawiać i nie dostanę miesiączki to wybiorę się jeszcze raz na bete w terminie miesiączki i pójdę do gina...
na prawdę bardzo dziwna sytuacja... nie rozumiem tego zupełnie... ale skoro w moczu jest ten hormon to w krwi powinien być tym bardziej...
może na bete było za wcześnie jeszcze... a te testy to nie jeden czy 2 testy to było już kilka testów i do tego każdy innej firmy wszystkie nie mogą się wylić przecież...

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu powtórzyłabym betę. Moja koleżanka miała podobnie - była w 6 tyg. ciąży. Testy wychodziły pozytywne, a beta wyszła ujemna. Ginekolog zlecił powtórzenie badania i kolejnym razem wyszła już pozytywna :) Na pytanie koleżanki - dlaczego? odpowiedział, że najwidoczniej ktoś w laboratorium coś pomieszał. Widzisz, pomyłki się zdarzają. Uważam, że 3 testy dają wiarygodny wynik. Spróbuj może powtórzyć badanie w innym laboratorium. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość WIOLONCZELA88

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź i cieszę się ,że spotkałaś się z takim przykładem bo to daje mi większą nadzieję ,że może faktycznie i w tym labolatorium nastąpiła jakaś pomyłka ...
Pozdrawiam Cię bardzo gorąco :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...