Skocz do zawartości
Forum

Bóle brzucha i plamienia w ciąży


Gość go...ur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałam dowiedzieć się, czy muszę się martwić...
Jestem w ciąży, ostatnią miesiączke miałam 12 sierpnia 2012 roku. Od ponad 2 tygodni mam plamienia i czasami boli mnie brzuch - ból podobny do tego przedmiesiaczkowego. Boli mnie parę razy dziennie i są to krótkie bóle.
Plamienia/upławy są kolory brązowego, nigdy nie było koloru czerwonego.

Mieszkam w Anglii, miałam zrobione 1 USG 1 października z tego względu, że zgłosiłam się do szpitala z plamieniami. Normalnie tutaj USG wykonują dopiero w 12 tygodniu ciąży.
Według USG dziecko wtedy miało 6 tygodni i 3 dni i długość 0,69mm. Serce biło. Nie stwierdzono żadnych patologii ciąży, dziecko jest umiejscowione prawidłowo.
Nie przepisano mi żadnych lekarstw, a nie zalecono odpoczynku. Do dnia dzisiejszego pracuję (praca biurowa).

Tylko, że mi te bóle brzucha i plamienia nie przeszły nadal i martwię się, czy aby na pewno wszystko jest dobrze??? Czy, można mieć bóle brzucha i plamienia, a ciąża rozwija się prawidłowo i nic jej nie zagraża??
Boje się, że mogę poronić, albo że mam zagrożoną ciąże, a nawet tego nie wiem.
W Anglii do 12 tygodnia nie uznają ciąży, tzn. nie podtrzymują jej, co mam być to będzie. Wiem, że w Polsce pewnie dostałabym jakieś tabletki...
Proszę o poradę, co mam zrobić. Czy udać się, gdzieś prywatnie do specjalisty ( jest to kosztowe bo kusztuje ponad 100 funtów za 1 wizytę i USG).

Dziękuję
Marzena

Odnośnik do komentarza

Witam!
Procedury wykrywania i prowadzenia wczesnej ciąży w Wielkiej Brytanii różnią się od tych w Polsce. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się prywatna wizyta u lekarza, który przeprowadzi badanie USG oraz w razie konieczności zaleci odpowiednią terapię. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że specjalista w prywatnym gabinecie podejdzie do tematu podobnie jak lekarze w publicznej służbie zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...