Skocz do zawartości
Forum

Mowa u dwulatka


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, dzieci w jego wieku są na różnym poziomie jeśli chodzi o mowę. Moja córcia też jest w tym wieku i mówi bardzo dużo, prawie wszystko, nawet zdaniami i ciągle uczy się nowych rzeczy np kolorów, wierszyków, piosenek itp. Jednak ja od początku mówiłam do niej normalnie jak do dorosłego, oczywiście zdrabniałam niektóre słowa, ale nie zastanawiałm się czy ona rozumie, mówiłam i tłumaczyłam co to znaczy, a dziś mam efekt. Myślę, że do 3go roku możesz poczekać z wizytą, znam dzieci w tym wieku, które mało mówią albo prawie nic nie mówią. Po prostu dużo mów do syna i wyraźnie, z czasem sam się nauczy. Teraz zwróć uwagę na to, co potrafi, może ładnie układa puzelki, dobrze gra w piłkę itd.
Zabawne, sama chciałam założyć taki temat :)

Odnośnik do komentarza

NIestety u chłopców rozwój mowy często idzie troszke gorzej niz u dziewczynek. Ja mam 2-letniego syna i tez z mowa nie szaleje. Tak jak piszesz ma kilka swoich słów, którymi operuje i tyle. Ostatnio jednak jakby coś drgnęło, zaczyna cos tam nowego powtarzac. Myśle, ze to poniekąd zasługa chodzenia do klubu malucha. Po powrocie z klubu przynosi jakies nowe słówko lub sylabę. Ostatnio wszystko kończy sie na "o" lub "u": mamo, tato, aniu i tak chodzi i powtarza.
Możesz tez zapytac pediatre o zdanie, czy to juz czas działac ze specjalista czy jeszcze próbowac czegos w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...