Skocz do zawartości
Forum

Laremid a przyszła ciąża


Gość Angelene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do Was z pewnym pytaniem, ale najpierw co nieco wyjaśnię.
Od kilku lat mam problemy z żołądkiem, wcześniej brałam leki, które mi trochę pomogły, ale nie wyleczyły mojego problemu.
Problem leży raczej w psychice. Przed wyjściem z domu- szczególnie do pracy w której nie mam WC mam często biegunkę, a jak nie mam to i tak zażywam Laremid. Dzieje się tak codziennie i codziennie biorę te tabletki. Niedawno podjęliśmy z mężem decyzję, że zaczynami starania o dziecko. Nie wiem jak to zrobię ale muszę przestać brać te tabletki i teraz moje pytanie, czy to, że do tej pory brałam ( biorę) może mieć wpływ na ciążę/dziecko? Czy może to zaszkodzić maleństwu?

Odnośnik do komentarza

W ulotce nic nie pisze o tym tylko proszą kobiety w ciąży i karmiące o konsultacje z lekarzem. Ale pewnie nie można brać go w ciąży.
A próbowałaś go odstawić? np w weekend i sprawdzić czy masz biegunkę? Bo może jego stosowanie wcale nie jest ci potrzebne. Spróbuj go nie brac w takich czas jak bedziesz w domu, tak by w razie czego toaleta była blisko

Odnośnik do komentarza

Oczywiście kiedy jestem w domu staram się go nie brać i jest różnie. Ale kiedy jestem w domu i mam łazienkę to jestem spokojna. Problem zaczyna się kiedy idę do pracy, szczególnie rano, kiedy muszę iść na 6:00 i mało jakie miejsce z WC jest otwarte w moim małym mieście.

Odnośnik do komentarza

A może da się jakoś wyregulować pracę jelit?
Boję się wyjść z domu bez tych leków, bo parę razy byłam w takiej sytuacji, że dostałam biegunki i był problem z WC...dlatego teraz nie chcę takich sytuacji. Zresztą ciągłe chodzenie do WC jest dla mnie wstydliwe...szczególnie przed obcymi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Na pewno przewlekłe stosowanie leków zapierających nie jest rozwiązaniem Pani problemu. Takie postępowanie pozwala jedynie na usuwanie objawu jakim jest biegunka. Powinna Pani udać się do specjalisty gastrologa, który przeprowadzi kompleksową diagnostykę przewodu pokarmowego. Producent Laremidu informuje, iż nie stwierdzono negatywnego działania leku na płód. Jednak istnieje zasada, że w ciąży nie powinno się stosować żadnych leków, które nie są absolutnie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania567

Jest to zespół jelita drazliwego o podłożu psychicznym.
Na dłuższą metę bez psychiatry się nie obejdzie...
Znam tą chorobę z autopsji..
W ciąży chormony działają bardziej w stronę zaparć.
Dasz radę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...