Skocz do zawartości
Forum

Operacja wodniaka jądra u dziecka


Gość ju...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 3-letni synek dostał dzisiaj skierowanie do szpitala na operacje wodniaka lewego jądra. Chirurg podejrzewa też, iż te jądro może nie znajdować się w mosznie. Czy operacja u tak małego dziecka jest konieczna? Czy może on sam zdecydować o operacji w przyszłości? Jak zwlekanie z tego typu operacją może odegrać się na jego zdrowiu. Wolałabym, aby to on sam podjął decyzję o operacji, ponieważ przeraża mnie myśl, że miałabym oddać go na stół operacyjny pod noż. Moim zdaniem jest za mały i może nie zrozumieć, dlaczego go boli po operacji i chce tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jednym z najgroźniejszych powikłań nieleczonego wodniaka jądra oraz wnętrostwa może być nieprawidłowy rozwój jądra oraz niepłodność. Innymi powikłaniami mogą być stan zapalny, czy skręt szypuły jądra. Decyzję o ewentualnym zabiegu musi Pani podjąć samodzielnie. Warto się zastanowić, czy uniknięcie krótkotrwałego bólu związanego z operacją jest ważniejsze od prawidłowości funkcjonowania jąder w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma 10 miesięcy. Chirurg skierował dziecko do szpitala, aby usunąc wodniaka operacyjnie. Jednak mam obawy, ponieważ słyszałam, że do 2 roku życia wodniak ma prawo wchłonąć się samoistnie. Czy mam się wstrzymać z zabiegiem aż synek trochę podrośnie, czy powinnam się już zdecydować na operację?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...