Skocz do zawartości
Forum

Który termin porodu jest bardziej wiarygodny?


Gość mama25

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie. ktory termin porodu mozna brac za bardziej wiarygodny ten z OM czy z USG (pierwsze robione w 10 tyg. ciazy)
z ostatniej miesiaczki mam na 3 wrzesnia (na dzis) a z pierwszego USG na 18 września. wiec roznica to 2 tyg. Dodam ze miesiaczkowałam do tej pory regularnie co 33 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiulka1980

Najbardziej wiarygodne są terminy z OM.

Ale szczerze i z doświadczenia życie pisze różne scenariusze - jedną córkę urodziłam tydzień po terminie a drugą dwa tygodnie przed terminem, i nie zgadzał się ani termin wyliczony z OM ani z USG.

Musisz cierpliwie czekać, aczkolwiek wiem, jakie to ciężkie szczególnie na końcówce ciąży :-)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wiek ciążowy ustalony na podstawie długości ciemieniowo-siedzeniowej (USG) ma zakres błędu sięgający 5 dni. Ciąża powinna trwać 280 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki albo 260 dni od owulacji. Przyjęło się jednak, że prawidłowa ciąża trwa od 38 do 42 tygodni. Różnice wynikają z tego, że ustalony termin ma jedynie znaczenie orientacyjne aby móc kontrolować ciąże i przygotować się do porodu. Lada dzień powinna więc Pani urodzić dzidziusia :).
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...