Skocz do zawartości
Forum

Brak przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych


Gość seyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zeszlym miesiacu w pierwszym dniu krwawienia wzielam pierwsza tabletke antykoncepcyjna. Razem z moim lekarzem ginekologiem ustalilismy ze bede brala dwie paczki pod rzad bez 7 dniowej przerwy, poniewaz zalezalo mi na przesunieciu miesiaczki z powodow wakacyjnych. Oczywiscie podczas zazywania pierwszej paczki bylam zabezpieczona ale gdy nie zrobie tej 7 dniowej przerwy, a bede brala ciągiem pod rzad druga paczke to zabezpieczy mnie to ze strony antykoncepcyjnej ?
Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy mogę wziąć bez robienia 7 dniowej przerwy dwa opakowania tabletek Sylvie 20? W ulotce nic na ten temat nie jest napisane, a mnie bardzo zastanawia jakie są tego skutki, czy po tych dwóch opakowaniach normalnie wystąpi mi okres w przerwie, czy w trakcie brania tych tabletek będę w dalszym ciągu tak samo dobrze zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

~EdytaEdi
Zastanawiam się czy mogę wziąć bez robienia 7 dniowej przerwy dwa opakowania tabletek Sylvie 20? W ulotce nic na ten temat nie jest napisane, a mnie bardzo zastanawia jakie są tego skutki, czy po tych dwóch opakowaniach normalnie wystąpi mi okres w przerwie, czy w trakcie brania tych tabletek będę w dalszym ciągu tak samo dobrze zabezpieczona?

Witam!
Nie można zagwarantować, iż zastosowanie dwóch opakowań tabletek bez przerwy nie spowoduje zaburzeń hormonalnych. Zwykle stosuje się brak przerwy pomiędzy opakowaniami w celu przesunięcia krwawienia. W trakcie przerwy po skończeniu drugiego opakowania powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...