Skocz do zawartości
Forum

Podniesiona temperatura a ciąża


Gość dz...93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie... lecz zacznę od opisania całej sytuacji... Dwa dni temu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia jest on pewny że nie doszedł bo gdy tylko czuł że dojdzie przestawaliśmy. Jednak mam obawy że coś może być nie tak. Ostatni okres miałąm 7/8 czerwca. Przez niepewność zaczęłam czytać artykuły o pierwszych objawach ciąży. Było tam napisane że temperatura ciała przekracza 37 stopni. Ja mierząc dziś temperaturę miałam 37.3 stopnie. Czy może być to spowodowane ciążą? Tak wiem, że temperatura człowieka jest zawsze taka sama jednak czytałam że może być ona podniesiona przez wysiłek, stres.. a czy przez temperaturę otoczenia też? czy otoczenie czy stres ewentualnie niepokój może spowodować podniesienie temperatury? Jak inaczej mogę się dowiedzieć czy jestem w ciąży bez wykonywania testu? Jakie są najwcześniejsze objawy czy ewentualnie sposoby na wykrycie ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Temperatura człowieka waha się i nie dokonca jest stała. Takie wahnięcie jak u ciebie mogło być spowodowane jakąś drobną infekcją, zmęczeniem czy stresem. Sama podniesiona temperatura o niczym nie świadczy, poobserwuj siebie i swoje ciało, najlepiej jakbyś zrobiła test ciążowy to ci da w miarę pewną odpowiedź. Bo bez testu to musiałabys czekać na brak okresu, i obserwować zmieniające się ciało a to dość długo trwa. Test jest pewniejszy i szybszy

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze po 2 dniach to za wcześnie na dowiedzenie się czegokolwiek. Po drugie mierzymy podstawową temperaturę ciała, czyli temperaturę rano, przed wstaniem z łóżka i to ona powinna być podniesiona. Po trzecie jeden pomiar o niczym nie świadczy bo może być zakłócony. A po czwarte trzeba znać mniej więcej swoją PTC w obydwu fazach cyklu. Niektóre mają bardzo wysoką podstawową temperaturę ciała i mogą mieć całą drugą fazę cyklu powyżej 37 i nie będzie ciąży, a niektóre bardzo niską ptc poniżej 36 i nawet w przypadku ciąży będzie wynosić poniżej tych 37 w pierwszym trymestrze.

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzisiaj mam dostać okres. Lecz od jakiegoś tygodnia mam takie bule brzucha jak podczas okresu oraz bóle pleców w okolicy krzyża, straszne bóle głowy od paru dni oraz zauważyłam podwyższoną temperaturę. Czy jest możliwość że jestem w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...