Skocz do zawartości
Forum

Wypadający pęcherz moczowy po operacji usunięcia macicy z przydatkami


Gość el...35

Rekomendowane odpowiedzi

WCZORAJ w czasie higieny intymnej zauwazyłam ze cos mi wypada z pochwu jest to pecherz moczowy 1,5 roku temu bylam operowana mam usunieta macice z przydatkami .Na zewnatrz wychodzi czesc pecherza moczowego wielkosci jaja kurzgo nie odczowam bolu ale przeszkadza mi to w chodzeniu .jESTEM POZA GRONICA KRAJU I NIE MAM TUTAJ SWIADCZEN

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wypadanie narządów płciowych po zabiegu histerektomii to dość często występujący objaw wynikający ze zmian anatomicznych i osłabienia dna miednicy. Leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego opiera się na leczeniu operacyjnym lub zachowawczym. Wybór postępowania leczniczego uzależnione jest od wieku kobiety, jej stanu ogólnego oraz od stopnia zaawansowania choroby. Leczenie zachowawcze polega przede wszystkim na prowadzeniu odpowiedniej rehabilitacji oraz stosowaniu różnych ćwiczeń zwiększających napięcie mięśni dna miednicy utrzymujących narząd rodny w prawidłowym położeniu. Najczęściej znaczne obniżenie narządu rodnego wymaga leczenia operacyjnego, podczas którego wykonuje się plastykę krocza. Obecnie znanych jest wiele nowoczesnych technik operacyjnych polegających na naprawie struktur aparatu podtrzymującego narząd rodny. Duża różnorodność metod pozwala na precyzyjny dobór najodpowiedniejszej z nich do indywidualnego przypadku. Wybór metody operacji zależy od wieku pacjentki, jej stylu życia, ogólnego stanu fizycznego, przeszłości chirurgicznej i potrzeb seksualnych.
Zdecydowanie proszę zatem skierować się do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...