Skocz do zawartości
Forum

Strach przed zawałem


Gość wpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i nerwice,miesiac temu mialam ekg i wyszlo ok. Mam pytanie czy jesli ogolnie jestem zdrowa nie pale nie pije nie mam nadwagi ani uwarunkowan genetycznych a boli mnie lewa lopatka czuje goraco w klatce raz mi zimno raz goraco to moze byc zawal? Pilnie prosze o odp.

Odnośnik do komentarza

Zawał nie trwa 24 godziny więc jeśli byś miała wczoraj zawał, już dawno by dał o sobie znać w dość nieprzyjemny sposób.
Plus, na EKG załamki Q byłyby "inne".

Jakiś czas temu miałam dokładnie te same obawy natomiast ja mam wysoki cholesterol oraz nadwagę, do tego prowadzę bardzo bierny tryb życia...

Odnośnik do komentarza

To było do Malwy nie do ciebie. Wiesz mi jakby to był zawał to pewnie leżałabyś w szpitalu więc nie sądzę żeby to był zawał. Spokojnie, podejrzewam, że Twoje objawy sa spowodowane Twoją nerwicą. Spróbuj się uspokoić, może napij sie melisy i racjonalnnie do tego podjedź. Wypisz na kartce sowje objawy i zasnatów sie czy przypadkiem nie ma tysiąca innych chorób o podobnych objawach. Równie dobreze to może byc nerwoból.... Naprawdę przepraszam jeśli cie nastraszyłam

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila373

Zajmij czymś swój umysł. Poczytaj książkę, pooglądaj jakąś zwariowaną komedię, staraj się nawet podświadomie nie myśleć o zawale oraz innych chorobach. Rób cokolwiek byle tylko nie myśleć. Jeśli jednak podświadomość robi swoje i zaczniesz myśleć o zawale, zmień obraz na motylki na łące :)

Jeśli studiujesz, np. poucz się.

Nie martw się, uspokój. Jeśli to nie pomaga, pójdź do kardiologa, który jest specjalistą by potwierdził, że masz serducho jak dzwon.
Może nawet da skierowanie na Echo serca.
W większości wypadków zawał trwale uszkadza tkankę serca co daje wyraźne zmiany na obrazie EKG.

Pamiętaj, nie nakręcaj się. To jest gorsze od danej choroby.

Ja mam hipochondrię. To dopiero zmora, ale powoli ją zwalczam.

Odnośnik do komentarza

Ja też wiem,że to od nerwów w moim mieście nie mam co liczyc na jakąś terapie a u psychologa już byłam nie raz i za każdym razem leki,a ostatnio czułam się po nich jeszcze gorzej więc przestałam je brać,staram się jakoś sama sobie radzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...