Skocz do zawartości
Forum

Plamienia w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam takie pytanie bo kiedyś jak byłam na wizycie u mojego lekarza to przepisał mi Exacyl w razie gdyby się pojawiło nie prawidłowe krwawienie i przyznam szczerze że wcześniej nie stosowałam go aż w sumie do teraz... 2 miesiące temu mniej więcej w połowie brania tabletek Cilest (a biore je juz 5 rok) pojawiła się u mnie krew więc od razu przypomniałam sobie o tych tabletkach wzięłam 1 i krwawienie ustąpiło (na drugi dzień już go nie było aż do pojawienia się normalnego krwawienia w czasie 7 dniowej przerwy) i na drugi dzień udałam się do lekarza wykluczył ciąże ani jej pod uwage nie brał powiedział że dobrze że wzięłam to Exacyl i ustalił że mam stan zapalny i od tego ta krew w minionym miesiącu było ok a przedwczoraj pokazała się znowu krew przy 13 tabletce ta krew byla delikatniejsza niz wtedy i mało jej i po kilku godzinach ustapilo do przedwczoraj brałam Gyno-femidazol a teraz zaczęłam brać Abiofem nie wiem co o tym sądzić?? czy to może być od tego Gyno-femidazol bądź Abiofem?? bo chyba nie ciąża?? skoro żadnych błędów w tabletkach nie zrobiłam biore je zgodnie z zaleceniem i lekarza i producenta i pilnuje tego jak oka w glowie... a może to grzybicze zapalenie pochwy nie ustąpiło i stąd ta krew?? mam też nadżerkę...

i jeszcze chciałam zapytać czy ten Exacyl ma wpływ na skuteczność tabletek anty??

Z góry dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję że mi pomozecie bo wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.. kontrola po tych lekach...

Odnośnik do komentarza

dziwie sie ze lekarz dal Ci tyle lekow a nie ustalil konkretnego zrodla dlaczego tak sie dzieje. ja bym poszla do innego lekarza zrobila usg jajnikow, zbadala stan nadzerki jesli trzeba to ja zamrozic. nie mozesz brac lekow i czekac az plamienie minie musisz znalezc przyczyne dlatego usg i zbadanie nadzerki jest konieczne od tego musisz zaczac!

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Tych plamien nie mam co miesiac.. ostatnio 2 miesiace temu pojawilo sie 1 dniowe i wtedy lekarz ustalil stan zapalny ktory wyleczylam lekami w minionym miesiacu bylo wszystko dobrze zadnych plamien nie bylo jednak na bawilam sie grzybiczego stanu zapalenia pochwy i z tego mi przepisal Gyno-femidazol i Abiofem i w trakcie brania tego Gyno-femidazol pojawila sie delikatna krew bardziej brunatnego koloru i po 3 godzinach minelo... nadzerke mialam juz raz zamrazana i lekarz narazie nie chce po raz kolejny zamrazac.. usg jest prawidlowe.. cytologia jedynie nie jest prawidlowa... a tabletki anty biore 5 lat i jestem z nich zadowolona wiec nie chce przerwac ich brania...

Odnośnik do komentarza

moze byc od grzybicy a moze byc od nadzerki jesli masz spora nadzerke to mozesz miec plamienie czasem ciemnobrazowe a czaem jak zwykla krew. poobserwuj sie jeszcze przez miesiac. jesli sie powtorzy to zbadaj jeszcze raz nadzerke. przy nadzerce moze byc plamienie nawet po stosunku jak penis podrazni nadzerke, takze nie przestrasz sie w razie czego :)
poczekaj jeszcze miesiac jesli nie bedziesz miala zadnej infekcji i nie bedzie plamienia - to znaczy ze mozliwe ze od grzybicy. jesli pomimo braku infekcji plamienie sie pojawi - wowczas to moze byc nadzerka i wtedy bym poszl jeszcze raz na konsultacje czy nie warto jej zamrozic.

Odnośnik do komentarza

nieeee kochana to na pewno nie ciąża :) długo bierzesz tabletki, nie zapomniałas zadnej ani nic nie zakłóciło ich wchłaniania to na pewno działają odpowiednio. Najlepiej obserwuj sie jeszcze przez miesiąc i po prostu jak bedziesz na wizycie za jakis czas to popros niech jeszcze raz Cie zbada i oceni czy robic cos z nadzerką czy nie :)

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

dziekuje kochana za uspokojenie :) jeszcze dla uspokojenia zrobilam dzisiaj test z krwi HCG i wynik mam ujemny wiec wiem ze to napewno nie ciaza :) i tak jak piszesz tabletki biore dlugo jestem z nich naprawde zadowolona i przestrzegam wszystkich zasad :) bo wiem czym grozi ich nie przestrzeganie... wiec w poniedzialek jak bede u lekarza to mu powiem zeby jeszcze raz sie przygladnal tej nadzerce i grzybicy... bo cytologi nie moze mi teraz i tak zrobic bo jestem na tydzien przed krwawieniem..

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny mam podobny problem (tylko podobny) do waszego i chciałabym rady mam zwiększone upławy od czasu kiedy biorę tabletki anty... to już 3 inne i cały czas jest to samo. czasem dochodzi nieprzyjemny zapach czy macie jakieś pomysły jak z tym walczyć ?

Odnośnik do komentarza

~apala
cześć dziewczyny mam podobny problem (tylko podobny) do waszego i chciałabym rady mam zwiększone upławy od czasu kiedy biorę tabletki anty... to już 3 inne i cały czas jest to samo. czasem dochodzi nieprzyjemny zapach czy macie jakieś pomysły jak z tym walczyć ?

Witam!
Pojawienie się nadmiernej ilości wydzieliny z pochwy o nieprzyjemnym zapachu może sugerować infekcję dróg rodnych. Powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa, który po zbadaniu wdroży odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...