Skocz do zawartości
Forum

Stosunek przerywany i antykoncepcja awaryjna a ciąża


Gość li...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Kochalam sie bez zabezpieczenia w 10 i 11 dniu cyklu. Zastosowalismy stosunek przerywany. Po okolo 40 godzinach od pierwszego stosunku (tego odbytego w 10 dniu cyklu) zazylam tabletke Levonelle. Mam cykle zazwyczaj od 28 do 31 dni. Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Jeśli zażyłaś tabletkę po to raczej nie jesteś w ciąży, bo gdy zażyta jest stosunkowo szybko po stosunku to jest skuteczna. A dawka hormonu w tabletce jest tak duża, że nie sądzę, aby w dniu po zażyciu tabletki wszystko było na tyle unormowane, aby można było zapłodnić. Swoją drogą to skoro miałaś takie zdarzenie dzień wczesniej, to nie lepiej następnego dnia po prostu zabiezpieczyć się w trakcie stosunku? Troszkę nie rozumiem takiej bezmyslności... nie zawsze można polegac tylko na antykoncepcji awaryjnej, tym bardziej, że jest ona bardzo NIE obojętna dla organizmu...

Odnośnik do komentarza
Gość filifionka81

W życiu bym nie sięgnęła po tabletke PO. Skutki po niej są straszne, a jeszcze najgorzej jak ktoś kupuje takie środki przez internet... moja koleżanka niestety tak zrobiła i prawie nie umarła dostała takiego krwotoku :( a teraz już nie może mieć dzieci...

Odnośnik do komentarza

dzien dobry,zaczne od tego ze mialam stosunek przerywany,ale wiem ze przed wytryskiem mezczyzna tez ma jakis sluz w ktorym moga byc plemniki,na drugi dzien dostalam okres,byl dosc obfity przez 3 dni ,do tej pory mialam okres do 6 dnia ale tez pierwsze 2 dni obfite,dodam ze mam nieregularny,teraz byl kilka dni wczesniej niz ostatni,zazylam tabletke escapella w 5 dniu bo nie moglam jej zdobyc wczesnie jjakie jest ryzyko ze moglam zajsc w ciaze?,nie moge teraz miec dziecka nie ten wiek,pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...