Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

złamanie kości łódeczkowatej


adix97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam pomocy bo to moje pierwsze złamanie
 
24.08 podczas upadku na rowerze doznałem urazu nadgarstka
29.08 podczas wizyty na SOR wyszło złamanie kości łódeczkowatej (talii) w lewej ręce na prześwietleniu
Po 3 tyg kontrola w poradni ortopedycznej ponowne RTG, kolejne 4tyg zwolnienia + skierowanie na Tomografie komputerową
 
Po 5tyg od złamania w gipsie zrobiłem Tomografie bo miałem czekać 10dni na wynik, a się okazało, że przyszedł następnego dnia.
 
Wynik z tomografu - W zakresie wykonanego badania uwidoczniono obecność szczeliny obecnie słabo widocznej w obrębie talii kości łódeczkowatej - nie uwidoczniono przemieszczenia. Korzystny proces naprawczy bez powikłań
 
No i wczoraj po 7tyg gipsu i 2tyg po tomografie kontrola u ortopedy.
 
Początkowo chciał jeszcze przedłużyć gips na 2tyg
Przeczytał wynik tomografii
Wysłał Mnie znowu na RTG Wracam no i pokazuje Mi to zdjęcie że jakieś tam lekkie przejaśnienie jeszcze widzi
 
Ale potem czyta ten opis tomografu, wrzuca na monitor płytę z nagrania Tomografu sprawdza tu i tam i mówi w sumie możemy ściągnąć ten gips i wspomniał coś o ortezie
Po ściągnięciu wiadomo skóra która odchodzi, wata z opatrunku no i na pierwsze wrażenie po 7tyg mówię że fajnie poruszać jakiś tam ból czuć ale rozruszałem no i przeszło w sumie
I tak wysłał Mnie do domu i kontrola za 2tyg
 
Ale w domu na spokojnie ruszając zauważyłem np że nadgarstka nie umiem wyciąg do takiego kąta jak w prawej ręce (najbardziej boli gdy nadgarstek skręcam w prawo w stronę tego kciuka) i np dołączyć kciuka żeby był obok palca wskazującego bo odczuwam ból
W wolnych chwilach/w domu ręka leży luźno lecz gdy mam gdzieś wyjść czy coś staram się lekko usztywnić bandażem elastycznym
 
I teraz pytanie czy coś jest z tym nie tak i kombinować jakąś wizytę u lekarza
czy po prostu w te 2tyg zanim dojdzie do wizyty ta ręka musi nabrać sprawności, a ból zacznie ustępować?
To pierwsze złamanie w życiu i nie wiem czy po ściągnięciu gipsu właśnie powinno jeszcze boleć czy jak
Nie chce narobić głupot żeby potem nie siedzieć na L4 do końca roku tylko chciałbym jak najszybciej wrócić do pracy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...