Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy endokrynologiczne - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z Łodzi i szukam osoby , doktora który się podejmie w mojej sprawie.
A wiec od ponad 3 - 4 lat zauważyłem problem z niskim testosteronem i wysoka prolaktyna mam 34 lata w tym roku, jestem osoba która ćwiczy cale zżycie. Problem w tym ze moja prolaktyna wystrzela poza skale nieraz i 3 krotnie od najwyżej podawanej, a testosteron spada ponad najniższa normę. Miałem kuracje dostinexem która nic nie wniosła, obniżała się po czym podnosiła. Potem kolejny androlog/endokrynolog przepisała mi tamoxifen na podobno podniesienie testosteronu oraz bromocorm na obniżenie prolaktyny, brałem pół jednej i pół drugiej tabletki. Testosteron mi się wyrównał był w granicach 4.610 ng/ml gdzie referencje podają 2,490-8,360 prolaktyna spadla ponad normę było 46,90 mlU/l za to estradiol sie podniósł na 52.8 pg/ml gdzie referencje to 11.3-43,2 Progesteron również się podniósł na 0.278 ng/ml ref 0,050-0,149 .
Po odstawieniu lekow na 3 tygodnie czyt. bromocorm i tamoxifen  Prolaktyna wyskoczyła na 27/70ng/ml gdzie norma to 4.04-15,2  ng/ml  testosteron spadł na 378,00 ng/dl co w przeliczeniu jest to 3,780 ng/ml
Estradiol dalej wysoki 58.30 pg/ml progesteron spadł na 0.40 ng/ml referencje 0.05-0,149 ng/ml
Dodam do tego ze miałem usg nadnercza ktore nic nie wykazało, miałem szczegółowe badanie głowy , oraz przysadki z kontrastem które nie wykazało żadnych zmian w przysadce, jedynie co to kontrast głowy pokazał torbielą szyszynki który od 5 lat nie zmienia się jest tej samej wielkości , konsultacja z neurologiem w tej sprawie skończyła się na tym ze w niczym on nie przeszkadza i nie tykać. Wiec teraz szukam lekarza który podejmie się i znajdzie rozwiązanie w tym wypadku od czego to i jak mi pomoc, najlepiej z wojewodztwa łodzkiego, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...