Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

echo serca i arytmia komorowa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

Chcialbym zapytac o porade w sprawie echo serca oraz kolatan serca zwiazanych z zaburzeniami komrowymi.

Wszystko sie zaczelo ponad roku temu w wakacje. Dopadla mnie bardzo silna reakcja stresowa wrecz wpadlem w panike. Podczas tej reakcji zaczalem odczuwam szarpniecia w klatce piersiowej. Taka sytuacja utrzymywala sie przez dluzszy czas nie moglem sie uspokoic a kazdy nowy skurcz powodal narastanie niepokoju oraz zdenerwowania.

Lekarz kazal mi wziac propranolon oraz suplementacje magnezem i potasem. I faktycznie serducho na dluzszy czas sie uspokoi i skurcze samoistnie zniknely.

Minelo ponad pol roku i wrecz bym powiedzial skurcze wrocily ze zdwojona sila nie moglem spac wstalem w nocy budzily mnie wrecz te skurcze wiec znow wpadlem w spirale strachu i leku ze cos sie z moim sercem dzieje niedobrego. Zostal wykonany holter ktory wykazal - 960 pojedynczych skurczow komorowych 1 bigemie 1 trigemie oraz 2 pary komorowe.

Nikt mi nie chcial wypisac zadnych lekow bo przeciez tyle skurczow nie stanowi nawet 1% wszystkich skurczow w ciagu doby - jednakze te skurcze odczuwam od czasu tej reakcji stresowej ekstramalnie mocno - jakby ktos mnie kijem przez klatke walil - to oczucuie jest okropne. Ciagle nikt mi nie wytlumaczyl o co w tym chodzi czy mam sie tego bac denerwowac? kazdy taki skurcz powoduje ze poziom frustracji , strachu zlosci ze to sie dzieje wywoluje jeszcze wiekszy lęk. Czy ktos moglby mi to wytlumaczyc? to jest pierwsze pytanie

A drugie ktore mnie zastanawia - co roku robie sobie badanie ogolne - rowniez echo serca - i tutaj rowniez sytuacja ktora mnie bardzo zaniepokoila a nikt mi nie chce uzmyslowic o co chodzi i sam sie boje i nakrecam ze jednak cos sie dzieje z moim sercem zwrocilem na to uwage ostatnio :

Wynik z 12.01.2021 - Sredica Aorty 26mm Prawa Komora 28mm grubosc przegrody 9 mm Grubosc tylnej sciany 9mm  Lewa komora 51mm DOpplery w normie

Wynik z  26.02.2023 - Średnica aorty 28mm LP 39mm Prawa komora 30mm Grubosc przegrody 9 mm Grubosc tylnej sciany 8 mm Lewa komora 51 mm EF powyzej 60% wszystkie Dopplery w normie

Wynik z 6.02.2024 Srednica aorty 29mm LP 37mm Prawa komorowa 31mm Lewa komora 54mm Grubosc przegrody 9mm Grubosc tylnej sciany 8mm EF powyzej 65% doplery w normie

wynik ktory mnei zaniepokoil to stale powiekszajaca sie prawa komora serca oraz lewa komora 

postanowilem wykonac po ostatnim wyniki z 6.02.2024 echo serca po prostu u innego lekarza zeby zarknal swoim okiem 

i wynik rowniez jest niby poprawy ale tego nie rozumiem

26.02.2024 Aorta 3,1 EF 63% LA 3,7 LV 5.2 RV.3.5 IVS 1.0 PW 1.0 i wnioski - Wymiary serca w normie dobra globalna skurczowa frakcja lewej komory, Bez zaburzen kurczliwosci TAPSE 29mm 

czy moglby ktos mi odpowiedziec na pytanie czy to jest normalne zeby tak serce wymiarowo sie zmienialo? i czy ono wg tych badan jest w normie zdrowe?oraz powracajac do tych zaburzen komorowych czy moze byc tak ze pojawienie sie tych skurczow np pod wplywem stresu nerwow moze wyzwalac tego typu zaburzenia a ja podswiadomie sie ich boje ze cos mi sie stanie sam psychicznie sie niepotrzebnie nakrecam? zaznacze ze jak sie pojawiaja to w odczuciu sa straszne dla mnie i poteguje uczucie strachu i lęku. Potrzebuje wiedziec czy mam sie czym martwic czy biegac i szukac dalej po lekarzach ze cos sie dzieje czy raczej wysuszyc glowe i dac sobie na wstrzymanie. Zaznacze ze nie pale nie biore zadnych narkotykow alkohol sporadycznie , uprawiam sporo sportu - ale tez nie ukrywam ze wychowuje 4 dzieci w tym dwojke niepelnopsrawnych wiec i stresu jest od groma.

Bede ogromnie wdzieczny za uspokajajace jakiekolwiek zdanie ktore pomoze mi wyciszyc zle i natretne mysli. Bo nie moge przestac o tym myslec 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...