Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zaburzenia snu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodzę z zapytaniem o podłoże zaburzeń które zdarzają mi się podczas snu. 

Jestem 15-letnią dziewczyną.

Od jakiegoś czasu zdarzają mi się dziwne sytuacje w nocy. (nie występują one za często, raz na jakiś czas). Opiszę kilka z nich. 

Potrafię obudzić się w nocy mając wrażenie, że się duszę . Po prostu gwałtownie się rozbudzam i desperacko próbuje zaczerpnąć powietrza. Nie jest to bezdech ani nic z tym związane, badania wyszły w porządku.

Nie raz również było tak, że obudziłam się cała w strachu, pewna ze grozi mi niebezpieczenstwo.

Inna sytuacja, w środku nocy obudziłam się i zaczęłam szukać czegoś w skarbonce która stoi u mnie na parapecie. Czego? Sama nie wiem 🙈

Teraz dopiero będzie dziwnie. To jest najdziwniejsza sytuacja z tych wszystkich, która mi się przydarzyła. Obudziłam się nagle w środku nocy, nie pamiętam która to była godzina, moze coś koło 3-4. Po prostu bylam pewna, że się czymś dławie, że coś stanęło mi w gardle. Nie mam pojęcia czy coś mi się śniło czy coś w tym stylu, nie wiem skąd miałam taką pewność. Wstałam z łóżka i pobiegłam do kuchni, napiłam się oleju w celu popicia tego czegoś co niby zalegalo mi w gardle, bo to było jedyne co stało na blacie 😅 Mialam wrażenie jakbym była w jakimś transie, jeszcze nie w pełni świadoma. Łyk oleju przyprawil mnie o odruch wymiotny i wtedy zdałam sobie sprawę, że nic się nie dzieje, zadawałam sobie pytanie co ja w ogóle robię. Wróciłam do łóżka i poszłam spać, następnego dnia brat który śpi ze mną w pokoju powiedział mi, że go obudziłam i aż się wystraszył tego jak szybko wybieglam z pokoju w środku nocy. 

Zdarzało mi się również lunatykowac, czego kompletnie nie pamiętam. Brat powiedział mi, że wstałam z łóżka skierowana w jego stronę i zaczęłam gadać coś o karmie dla psa, taka pierdoła.

Miałam ostatnio dużo stresu w swoim życiu. Mam zdiagnozowaną depresję, z którą na ten moment jest lepiej. Również zdarzają mi się ataki paniki ktore nie występują często. W związku z nagłymi dusznosciami i podejrzeniem bezdechu sennego byla robiona spirometria, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Czy te sytuacje mogą być spowodowane stresem? Nie zawsze byłam w złym stanie psychicznym kiedy zdarzały się takie sytuacje, wręcz przeciwnie. 

Ważny aspekt, nad którym myślałam - czy może ma to że sobą coś wspólnego. Dla domownikow również zdarzają się zaburzenia snu. Brat śpiący ze mną w pokoju często gada coś pod nosem w trakcie snu, czasami siada na łóżku. Także nie raz gwaltownie wybudzał się ze snu cały w strachu, przeklnął parę razy i  aż ja się wystraszyłam kiedy wylał wodę stojąca na biurku w wyniku gwałtownych ruchow wtedy przez niego wykonywanych. Zapytalam się co się stało, a on odpowiedzial że snilo mu się że go okradli.

Mój tata ma bardzo płytki sen, wystarczy krok żeby go obudzic. Również wybudza się gwałtownie, przestraszony 😅 Mamie zdarza się powiedzieć coś przez sen ale nic innego. Zastanawiam się czy to może mieć jakieś podłoże genetyczne? Nikt z domownikow nie miał takiego stanu w którym wstaje z łóżka i robi takie rzeczy jak ja, co prawda jestem w okresie dojrzewania, przeczytalam że lunatykowanie w tym okresie się zdarza, ale grzebanie bez powodu w skarbonce albo picie oleju to dopiero..  Nie słyszałam jeszcze żeby ktoś miał takie problemy ze snem. Chętnie dowiem wie jakie jest tego podłoże i jak można temu zaradzic albo chcociaz trochę zminimalizować, będę wdzięczna. Nie chce wiedzieć, co jeszcze potrafię potrafie zrobić oprocz picia oleju w środku nocy.

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...