Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Odbijanie, mdłości, zaleganie w gardle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mężczyzna lat 27 mam ogromny problem od w przybliżeniu 3 lat z którym nie mogę sobie poradzić. 

Codziennie bez względu na porę dnia i co zjem męczy mnie odbijanie (bekanie) przed tym uczucie zatykania w gardle. Często przy tym występuje zgaga i odbijanie kwaśnie (pieczenie w przełyku), niesmak w ustach, uczucie powiększonych migdałów. Z rana mam często silne mdłości. Ogólne osłabienie. Czasem bóle głowy oraz zawroty. 

Gastroskopia wyszła dobrze, kilka razy byłem u gastrologa bez efektów. Leki stosowałem różne przed dłuższy czas: Prokit, Mesopral, Proursan, Iberogast, Controloc, Pantoprazol. Morfologia bez zastrzeżeń, badana tarczyca.

Przed badaniem TK zatok byłem u laryngologa który obejrzał  moje TK głowy oraz ogólnie mnie zbadał i stwierdził że jest wskazana operacja przegrody nosa ale nie jest pewny czy coś pomoże (nie zostały przepisane leki)

Jedynie w TK zatok wyszło: " w zatoce prawej polipy - na ścianie przyśrodkowej 7mm, w zachyłku dolnym 8 mm nieco gęstej wydzieliny w zatoce klinowej po prawej stronie. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne. W Sitkowie zatoka czołowa, zatoka szczękowa lewa oraz klinowa w pozostałym zakresie prawidłowo powietrzne, bez cech pogrubienia błony śluzowej. Skrzywienie przegrody nosowej w stronę prawą z kolcem kostnym na szczycie skrzywienia, przerost małżowiny nosowej dolnej lewej. 
Wnioski: przewlekłe zmiany zapalne zatoki szczękowej prawej, skrzywienie przegrody nosowej ". 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady jak mogę sobie poradzić z moimi dolegliwościami ciągłym odbijaniem oraz innymi opisanymi wyżej. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...