Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Reakcja alergiczna na twarzy po wypiciu śladowej ilości alkoholu!


robieruchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, od około półtorej roku zmagam się z niewyjaśnionym problemem. Mianowicie 5 lata temu temu jako osiemnastolatek pijąc alkohol raz po raz na imprezach osiemnastkowych, po pierwszym kieliszku moja twarz zaczęła się czerwienić a ja zostałem bombardowany uczuciem gorąca na twarzy, wyglądało to mniej więcej tak, że najpierw czułem gorąco, i kilka chwil później moja twarz wokół oczów i na polikach zaczęła cała się czerwienić a z czasem czerwony kolor zaczął przybierać wyraźne, ostre konturowo kształty, takie większe wokół oczu plamy ciągnące się aż do skroni i mniejsze na obu polikach pod oczami. Występowało to bardzo rzadko można powiedzieć 1 na 10/15 imprez na których był pity alkohol. Aktualnie( od półtorej roku) zmagam się z tym samym problemem tylko jego częstotliwość występowania wynosi około 90% i nie ma reguły na to jaki rodzaj alkoholu jest pity( piwo, wódka) Jest to bardzo uporczywe. Plamy zaczynają się pojawiać około po 2 minutach od pierwszego łyku. nie ważne może być nawet malutki łyczek, nastepnie po 5 minutach zaczynają nabierać ostrego konturu a przy tym towarzyszy mi uczucie gorąca, wręcz pieką, po mniej więcej 30 minutach zaczynają odpuszczać i kontury robią się mniej wyraźnie, czerwony kolor zaczyna zanikać i tak do godziny nie ma już po nich śladu. Aczkolwiek zauważyłem, że kiedy one występują męczy mnie ogromny kac i problemy ze snem. Lekarze generalnie snują domysły o alergii na zboża, wyrzutach histaminy.... Nie mam pojęcia co to może być ani co jest tego przyczyną jakby ktoś chciał zobaczyć mogę dołączyć zdjęcia... Oprócz twarzy plamy są też na szyi i górnej części klatki piersiowej tylko tam ich nie czuję, nie pieką. Bardzo proszę o pomoc, do kogo się udać z wyżej wymienionym problemem, gdyż nie ukrywam czasem spędza mi on sen z powiek i to dosłownie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...